יום שני , אפריל 24 2017

אצלכם – הרצאה של ד"ר הררי

רוצים לצקת תוכן לכינוס שאתם מארגנים? לרגש את המשתתפים? לדחות סטרס ושחיקה בעבודה? לגבש ולהחדיר מוטיבציה בעובדים?

'התבוננות' מקבלת בברכה הזמנה למפגשים עם קבוצות, חברות וארגונים, במסגרת כנסים עסקיים, חוגי בית, ימי עיון וסדנאות.

ההרצאות והסדנאות מועברות על-ידי ד"ר יחיאל הררי. ההרצאות הן מקצועיות, צבעוניות, מרעננות ומעוררות מחשבה, גדושות דוגמאות וסיפורים, ועל-פי מידת ההתאמה מלוות במצגות.

שיחה בבית כנסת קוראל ברומניה
שיחה בבית כנסת קוראל ברומניה

נושאי ההרצאות הפופולריים (למתעניינים – 12 כללים לבניית הרצאה טובה):

* לנצח את הסטרס
ישנם מספר גורמים לסטרס בעבודה, כדוגמת חשש מאי ודאות, תחושת איום, תחושת חוסר מיצוי, פגיעות.
ההרצאה מתארת את המנגנון המפעיל את הסטרס ואת הדרכים שבאמצעותן אנחנו יכולים לדחות אותו מחיינו.
ההרצאה מותאמת בעיקר לחברות וארגונים.

* התמודדות עם שיגרה ושיחקה
בשגרה יש צד חיובי וצד שלילי. היא מעניקה לנו יציבות, ביטחון ויכולת להסיר מסכות. בה בעת השגרה מעוררת בנו תחושת חסך, קורבנות, חוסר מיצוי עצמי ופניות נפשית. שיטת בעל התניא רואה בשגרה מעין מסך, פרגוד, המסתיר לנו את היכולת לנצל את מלוא הפוטנציאל שלנו, ודוחקת אותנו לשקוע בעצמנו. התמודדות עם שגרה מחייבת מודעות ובעיקר שינוי זווית הראיה.
ההרצאה מנחה כיצד להתגבר על שיגרה בעבודה ובחיים האישיים ובתוך כך מעודדת להפיק מעצמנו יותר, כחלק מהענקת משמעות ותוכן לחיים.

* לנצח כל רגע מחדש – תורת הנפש
תורת הנפש על-פי התניא עונה על סדרת שאלות תיאורטיות ומעשיות, כגון: מי אני; מהי הנפש; מהן חסימות רגשיות וכיצד הן משפיעות על חיינו; כיצד לעתים אנו פוגשים אנשים שלרגע אחד נדמים כמלאי ביטחון עצמי ורצון לתת ורגע לאחר מכן הם מכווצים ומכונסים בתוך עצמם; מה המקור להתפרצויות ולהתקפי חרדה; מהיכן נובעת תחושת חוסר המשמעות ועל איזה יסודות צומחת יהירות ואטימות.

ניתן להזמין הרצאות מבוא לתורת הנפש או לקיים סדרת מפגשים ללימוד מעמיק יותר. שתכלול נושאים כמו:
     א. טכניקת ההתבוננות
     ב. התמודדות עם קשיים וייסורים
     ג. עצבות, חרדות ומחשבות טובות
     ד. נטרול כעסים וחסימות רגשיות
     ה. המאבק הפנימי

* עסקים, עבודה ורוחניות
האם קיימת סתירה בין כמיהה להתפתחות רוחנית לבין רצון טבעי ברווחה חומרית? מדוע עול הפרנסה מכביד כל-כך? מהיכן נובעות טרדות הפרנסה? האם יש להן תפקיד או תכלית? כיצד לשחרר חסימות פסיכולוגיות בעבודה? האם ניתן להתמודד עם הלחץ הכלכלי? מה המשמעות של להיות עשיר ומהו ניסיון של עוני? אילו תכונות נדרשות כדי להתעשר? כיצד ניתן להגביר את סיכויי ההצלחה בעבודה ובעסקים?

ההרצאה בוחנת את טרדות הפרנסה והלחץ מעבודה מזווית ייחודית ומעניקה סדרה של עצות מעשיות להתמודד עם טרדות אלה ביעילות. ההרצאה מבוססת על יסודות מהספר – טרדות הפרנסה.

* זוגיות והתאמה 

קורס למורי דרך בנושא היין במקורות
קורס למורי דרך בנושא היין במקורות

מהם סודות הזוגיות הטובה? כיצד אפשר 'להתאהב' מחדש בבן הזוג? כיצד מתמודדים עם קשיים ומשברים בזוגיות? מה המקום של ה'אני' והצמיחה האישית בזוגיות? עד כמה צריך לעבוד ולהתאמץ על-מנת לשמר את המסגרת הזוגית?
ההרצאה מתבססת על הספר הפופולארי – 'על זוגיות והתאמה' ומעניקה למשתתפים כלים להעריך טוב יותר את החיים הזוגיים. זאת לצד סדרה של עצות פרקטיות למימוש עצמי בתוך המסגרת הזוגית ולכינון זוגיות מוצלחת.

* לחיות עם הזמן – חגים, מועדי ישראל וארועים מיוחדים
ראש חודש? אלול וחגי תשרי? מתקרבים לשבועות? י"ט כסלו? לזמן ביהדות משמעות מעמיקה. הכנה לקראת מועדים וארועים ספציפיים מעשירה את אותם ארועים ומונעת מהם להיות סתמיים. ד"ר יחיאל הררי מעניק סדרת הרצאות ייחודיות המתאימות לחגים ומועדי השנה. כל ההרצאות מספקות הצצה לתוך עולמה הפנימי של המחשבה היהודית לצד ליקוט תובנות מעשיות ומעשירות מתוך המועדים הרלוונטיים.

* חינוךחינוך
חינוך הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר לבני זוג. רובנו מותירים משקעים בילדינו בדרך כזו או אחרת. החינוך אינו מנותק במהותו מחינוך עצמי ומעבודת המידות. מטרת החינוך, בשונה מהוראה, היא למנוע מהילדים פצעים נפשיים. לכל אדם כישרונות ומעלות כמו גם חסרונות ופגמים. מטרת ההליך החינוכי, בכל מקום ובכל זמן, היא לשרש את המידות המגונות, ולהקנות מעלות נאותות תחתיהן. ההרצאה מעניקה עקרונות חינוכיים בעלי משמעות אוניברסלית, העוזרים לילד להתמודד עם קשיים, טראומות ומשקעים מבית.

* היין במורשת ישראל
להבין את היחס אל היין ביהדות, זה להבין במידה רבה את היהדות על סודותיה הכמוסים ביותר. היחס הנשגב אל היין ושתייתו, לצד אזהרה ממנו, האיסור על הנאה מיין נסך (או סתם יינם. כאן לקריאה נוספת), גלגולי ההלכה סביב הנושא, כשרות היין, ולבסוף היין בספרות הקבלה והחסידות – כל אלה נשזרים בהרצאה מרתקת הכוללת בתוכה היבטים היסטוריים לצד תובנות מתורת הנפש, הכרת המבנה ההלכתי לצד טעמים פנימיים של ההלכה. אחרי ההרצאה כל כוס יין נושאת משמעות עמוקה יותר, וגם טעימה יותר.

* סודו של הרבי
חודשיים לאחר צאתו לאור זכה 'סודו של הרבי' (ידיעות ספרים, מאי 2013) באות ספר הזהב על מכירת למעלה מ-20,000 עותקים. ההרצאה מגלה פרטים אודות תהליך הכתיבה וחושפת רשמים וסיפורים נוספים מאחורי הקלעים.

* שיחות העצמה לבני נוער ומתגייסים 

שיחה על זוגיות ואהבה לחברי המכינה באדרת.
שיחה על זוגיות ואהבה לחברי המכינה באדרת.

מנהיגות, קבלה החלטות, לקבל את עצמנו, להתמודד עם קשיים ודחייה. תורת הנפש מעניקה מרחב שלם של מסרים שנועדו לעזור לנו להתפתח כבר מגיל צעיר. השיחה גורמת לבני הנוער לחשוב, להתבונן בעצמם אחרת, לקבל פרספקטיבה לחיים ולהרחיב את זווית הראייה בה הם מקבלים את עצמם.

* צחוק ושינוי
הצחוק הוא יסוד חשוב בעולמה של היהדות, משום שהוא ביטוי חיצוני לערך יהודי פנימי – הוא מעיד על הצלחת הצוחק להתעלות מבחינה רוחנית ולהתנער מכבלי ראיית המציאות בצורה דוגמטית. הצחוק מתיר לנו לזהות דבר מה אחר בשגרת יומנו. באמצעות הצחוק המציאות נצבעת בצבעים חדשים. הרע פתאום נתפס כבעל שורש חיובי. התפל זוכה בטעם. בשעמום מוחדרת חיות. כשאדם צוחק הוא מגלה כי הוא לא קשור בעבותות לדברים גשמיים. ההרצאה בוחנת בצורה הומוריסטית ומעוררת מחשבה את יסוד הצחוק בחיינו, ועוזרת לנו ללמוד כיצד לצחוק (כאן רשימה על צחוק ויהדות).  

* חלומות ושינה
מהם חלומות ומהי שינה? האם יש משמעות לחלומות? האם החלומות כוללים מסר מעולמות עליונים או שהם רק שיקוף של תהליכים מודעים או מודחקים המתקיימים באדם בשעות ערותו? ההרצאה בוחנת מהם החלומות על-פי ספרות הקבלה והחסידות, כיצד ניתן להבינם, ומבררת את מקומם של החלומות באורח החיים השוטף.

ההרצאה מתבססת על החיבור "חלומות ומשמעותם".

***

*** לברור פרטים נוספים והזמנות נייד: 052-2633945; או באמצעות טופס צור קשר

* הרצאות הפתוחות לקהל הרחב מתעדכנות מעת לעת ברשימת התפוצה למנויים.

להמלצות וביקורות בתקשורת

רוה"מ מקבל את העותק ה-30000 מסודו של הרבי. היה נרגש להזכר בפגישותיו עם הרבי וציין כי התמונה המופיעה בספר תלויה אצלו בחדר העבודה האישי. הבטיח לקרוא... בפגישה נכח גם הרב הראשי, הרב דוד לאו שסיפר שקיבל את הספר, קרא אותו מכריכה לכריכה ונהנה מאוד..

SAMSUNG

אמסטרדם 4

ביום חמישי שעבר התקיימה הדלקת נרות מסורתית של עובדי וסופרי הוצאת ידיעות. לא התכוונתי, וממש לא מגיע לי לשבת ליד הרב סבתו. אבל איכשהו דובי איכנוולד, עורך ידיעות ספרים, סידר כך את הדברים. את החמימות והייחודיות של הרב סבתו אי אפשר שלא להרגיש. התמונה התפרסמה בעיתון ידיעות ביום שישי האחרון

?

חבד בקמפוס 1

עם יוכי ברנדס
IMG-20160703-WA0005

IMG-20160703-WA0004עם חביבה פדיה

66341_16_8608_167298478   לקט פרסומים:   936236_10201167983225401_783224822_n
   15776_10204935780937989_7059510396412452694_n

  nf_6747_83856  Seforim VeSofrim hanuka

לנשיא, שמעון פרס, היו שתי פגישות מעניינות עם הרבי. כאן הוא מקבל עותק עם הקדשה אישית
לנשיא, שמעון פרס, היו שתי פגישות מעניינות עם הרבי. כאן הוא מקבל עותק עם הקדשה אישית

? ???? ???? ????.ai nf_9309_234328   פסטיבל העיירה היהודית

הזמנה להרצאה בפני הקהילה היהודית דוברת עברית בטורנטו
הזמנה להרצאה בפני הקהילה היהודית דוברת עברית בטורנטו
הרצאה בפני הקהילה היהודית בהונג קונג
הרצאה בפני הקהילה היהודית בהונג קונג
הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שנגרילה
הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שנגרילה

חיבורים

 

12421651_1548532688806168_1129719293_n

94199_75_11194_3133927080

יט כסלו תל אביב

אמסטרדם

אמסטרדם 2

אמסטרדם 3

Print Friendly

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *