עדכון

התמודדות עם ילד מתבגר

עמוד ראשי פורומים הורות וחינוך התמודדות עם ילד מתבגר

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #16946 הגב
   ל
   אורח

   שלום,הספר שלך מדהים .
   קראתי חלק מהספר והבנתי שכדי שילד ילך בדרך שההורה רוצה לא מספיק שיאמר לו למה זה לא טוב בעבורו הדרך המסוימת אלא לומר לו כמה יהיה לו טוב מזה אם לא יילך בדרך….
   במקרה שלי.יש לי ילד שהפסיק ללמוד והתחיל לעבוד בניגוד לרצוני כמובן שכל המאמצים שלי היו לשוא ובנוסף אני יודעת שהוא מעשן גראס. כניראה כמו שכתבת לא היתה העברה מוצלחת מההורה לליבו של הילד
   אשמח אם תוכל לומר לי באיזה מילים להשתמש או מה לומר לילד כדי להגדיל את הסיכויים שישמע לי כדי שיפסיק דחוף עם הסמים.
   תודה רבה לך

  • #16947 הגב
   יחיאל הררי
   מנהל בפורום

   הנקודה היא לא כל כך בחירת המילים כמו להעביר לו את התחושה שאת באמת מאמינה בו (האמונה הזו נחלקת לשניים. רובד אחד הוא אמונה שלא קשורה למה שהוא יעשה. שאת אוהבת אותו ומקבלת אותו כפי שהוא עם והסמים. הרובד השני הוא שאת מאמינה בו שהוא יכול להשיג הישגים גדולים בכל מה שיעשה.
   כדי להעביר לו את התחושה הזו את באמת צריכה להאמין בו ולקבל אותו כפי שהוא, וזה החלק היותר קשה בעבודה שלך.
   תכל’ס, לא הייתי מדבר בכלל על העבודה שבחר והסמים (דרך אגב, דווקא הבחירה בעבודה קשה מעידה על חריצות ורצון לעשות). שהרי הוא יודע מה דעתכם בעניין והחפירות לא יועילו ורק ירחיקו אותו. אבל כן הייתי בונה מסילות ללבו, כדי לקרב אותו, שירגיש נוח בבית (לא במובן שיש לו הכל ולא מפריעים לו, אלא שהוא רצוי ואהוב) וכל זאת כדי ליצור אפיקים לשיח והשפעה.
   אחרי שהוא ירגיש ממש קרוב ולא מאוים ולא תחת ביקורת (הוא לא הגיע לסמים ולעזוב לימודים ללא סיבה) אפשר יהיה למצוא מה באמת מפריע לו אבל יותר חשוב מה הכישורים שלו, מה אוהב ואיך הוא יכול להתקדם בצורה נורמטיבית.
   בהצלחה!

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־התמודדות עם ילד מתבגר
פרטים: