מומלץ

השתלמות בשיטת התבוננות

 • להתמודד עם רגשות לא רצויים כדוגמת: חרדות, סטרס, עצבות, כעסים, מרירות, עומס ואטימות.
 • לטפח את הזוגיות, לחזק את האהבה ולהתגבר על משברים.
 • לדחות מחשבות מבלבלות וליצור בהירות לגבי השליחות שלנו והדרך המתאימה לנו ביותר.
 • לעודד חשיבה יצירתית ומימוש פוטנציאל.
 • לרפא ולהצמיח יחסי הורים-ילדים בכל גיל. בתוך כך לעזור לילדינו לגלות את כוחותיהם הפנימיים ולחזק את האמון שלהם בעצמם.
 • ליצור פתיחות לשיח בעיקר בקרב מתבגרים.
 • להצליח באימוץ תודעת בריאות ובחירה בתזונה בריאה.

במסגרת ההשתלמות נלמד כיצד לבנות תוכנית אימון אישית מפורטת ועוצמתית להתפתחות וצמיחה בתחומים שצוינו.

⇐ כיצד השתלמות אחת יכולה לטפל בכמה תחומים?

שיטת התבוננות נשענת על הכרה מעמיקה של מבנה וכוחות הנפש. על בסיס ההכרה המעמיקה הזו היא דולה תובנות, עצות, טכניקות יישומיות ומסלולי עבודה פנימיים המתפרשים על כל המרחבים בחיינו ובהם בריאות הנפש והגוף, זוגיות, הורות וחינוך, אימוץ דרכי חשיבה יצירתיים בחיים בכלל ובעולם התעסוקתי בפרט ועוד ועוד.

ההשתלמות בנויה כך שאנו לומדים את העולם הנפשי, הרגשי והשכלי לעומק. על בסיס הכרה זו אנו מתרגלים את הנלמד על התחומים השונים בחיינו. העולם הפנימי של האדם הוא אחד. ברגע שלומדים את יסודותיו אפשר ליישם את העקרונות במגוון תחומי חיים במהירות וביעילות.

זאת ועוד, שינוי בתחום אחד בחיים ישפיע במהירות וביעילות על תחומים אחרים. למשל ייתכן שהאדם יעבוד על החרדות שלו, ועבודתו זו תשפיע על יחסיו הזוגיים ועל תפקודו כהורה. הוא יפסיק לייצא לילדיו את חרדותיו, וכמובן שעבודה זו גם תשפיע על הצלחתו בעבודה ומימוש הפוטנציאל שלו. כלומר שינוי פנימי יניב תוצאות בתחומים אחרים מבלי לעבוד עליהם במישרין.  

⇐ למי מיועדת ההשתלמות?

 • למי שרוצה לצמוח, לפרוץ גבולות, להתגבר על רגשות לא רצויים ולחיות את החיים במלואם.
 • למטפלים שרוצים להרחיב את ארגז הכלים העומד לרשותם ולרכוש לעצמם כלי נוסף ובתוך כך להעמיק את הידע שלהם בתחום תורת הנפש היהודית.
 • למי שמתמודד עם אתגר אישי או משפחתי כלשהו ומעוניין לבנות תוכנית עבודה אישית משמעותית מתוך הבנה מעמיקה של מבנה הנפש והתהליכים הנפשיים.
 • לכל אדם המעוניין להכיר עקרונות משמעותיים בתורת הנפש היהודית והמקורות מתוכם היא צומחת.

⇐ מה כוללת ההשתלמות?

⊗ לפחות 14 שעות סדנה בהנחיית ד”ר יחיאל הררי (שניים או שלושה מפגשים).
כל השיחות מסוכמות וכוללות מצגות, מקורות ותרגילים.
המשתתפים מקבלים גישה חופשית למשך שנה לכל הסדנאות באתר התבוננות. הסדנאות אונליין כוללות גם הן מקורות, מצגות ותרגילים. הסדנאות הזמינות:
הסדנה לנצח כל רגע מחדש
– הסדנה אומנות ההגבהה
– הסדנה להיפטר מהעצבות
ספר מתנה לבחירתכם.
במהלך ההשתלמות כל משתתף/ת יוכל לקיים התייעצות אישית עם ד”ר הררי.

⇐ אודות מנחה הסדנה

ד”ר יחיאל הררי חיבר תשעה ספרים בתחום תורת הנפש היהודית שנמכרו בעשרות אלפי עותקים. בשנים האחרונות הוא לימד בעשרות רבות של ערים בארץ ובעולם, הרצה בפני מגוון רחב של קהלים וארגונים, העביר סדנאות והשתלמויות באינספור כנסים ומתראיין תדיר באמצעי התקשורת השונים.
ספריו האחרונים:
הפוך, חשיבה יצירתית ומימוש פוטנציאל בדרך הסוד היהודי
אומנות ההגבהה – המדריך להורות וחינוך על פי חכמת היהדות
לנצח כל רגע מחדש – שיחת נפש עם בעל התניא

⇐ אפשר הצצה לתכנים שיועברו בהשתלמות?

בהחלט. הנה הנושאים העיקריים בהם נעסוק בהשתלמות:
1. הכרות כללית עם השיטה – מהי שיטת התבוננות? מדוע היא רלוונטית ומתאימה לנו? על אילו מקורות נשענת תורת הנפש היהודית בכלל והסדנה בפרט? כיצד נציב יעדים מעשיים לשינוי ושיפור? מהם התנאים להצלחה וכיצד נוכל לדעת שאנו מתקדמים ומצויים במגמת שיפור?

2. האנטומיה של הנפש – הכרות מעמיקה עם כוחות הנפש השונים והיחסים ביניהם.
כאן נלמד מהם הרגשות; מה התפקיד שלהם בנפש; האם ניתן לבחור ברגשות, לשנותם או להכווינם; האם אנו באמת יכולים להשתנות מבחינה רגשית או לשנות רגשות של אחרים; מהם המנגנונים המעוררים ומניעים את הרגשות הלא-רצויים ואילו “מכבים” אותם; כיצד פועל השכל; מה תפקידו; כיצד מגבירים את מימוש הפוטנציאל של האינטלקט; מהו כוח התענוג בנפש ומדוע הוא חשוב; מה קורה כשאין רצון או כשהרצונות מבוזרים; היכן מתבטאים ומתגלים כוחות הנפש; האם אנחנו יכולים לשלוט במחשבות שלנו ומדוע נושא זה חשוב כל כך.

3. החסמים בנפש – ישנם חסמים בנפש המונעים מאיתנו מלצמוח, להשתחרר, לגלות את מלוא הכוחות והפוטנציאל שלנו ולהשיג את מנוחת הנפש. בשלב זה נכיר מהם אותם חסמים, מהיכן הם נובעים, מהו המנגנון המדשן אותם ומזין את המתחים והפחדים, כיצד הם משפיעים על החיים שלנו ומה דוחה את החסמים השונים.

4. כיצד מסירים חסמים בנפש – כיצד מזהים את החסמים בנפש, כיצד הם משפיעים על חיינו ומה המחיר שהם גובים מאיתנו. כאן נענה על שאלת מיליון הדולר: כיצד יוצרים שינוי פנימי ומתגברים על רגשות לא רצויים; מהן הפעולות הדרושות מאיתנו וממה אנחנו צריכים להימנע כדי להצליח במשימה הכי חשובה בחיינו.

5. כיצד משפיעים על אחרים לאמץ שינוי – העבודה של כל אדם היא בזכות עצמו. אולם יש דרכים שבאמצעותן אפשר לעורר, לעודד ולאפשר מרחב לשינוי. מהן הדרכים הללו ומה התפקיד שלנו ביחס לסביבה.

6. בשלב זה ניישם את שיטת התבוננות בתחום החינוך וההורות, ונענה על מגוון סוגיות ובהן:

– איך עוזרים לילדים לעורר רגשות רצויים ולהתמודד עם רגשות לא רצויים.
– הילד מתקשה להיפטר מהאגוצנטריות ולהסתדר עם הסביבה? הוא נוטה לעצבות, כעס או מרמור? כיצד עוזרים להם להתמודד.
– כיצד עוזרים לילדים לחוש ביטחון ולהתמודד עם פחדים וטרדות? אחת מעבודות הנפש העיקריות שילדים צריכים ללמוד היא לסדר ולגדור את מחשבותיהם. עליהם לדעת אילו מחשבות מעודדות צמיחה ויצירתיות ואילו מחשבות יש להרחיק ולא לתת להן בשום פנים ואופן לחדור לתוכם. כיצד עושים זאת?
– איך גורמים לילדים להימנע מקרירות, ריקנות, שעמום וצורך לרצות?
– כיצד גורמים לילדים להתמלא חיות ולעורר את כוח הרצון? 

7. יישום שיטת התבוננות בתחום הזוגי. כאן נתמודד עם שאלות כדוגמת:

– כיצד נדע מיהם בני הזוג המתאימים לנו.
– כיצד נמצא את בני הזוג המתאימים לנו או כיצד נדע שאלה שאיתנו הם המתאימים לנו ביותר.
– כיצד מתגברים על ריחוק.
– כיצד משנים את האופנים בהם אנו רואים את בני הזוג.
– מהי אהבה ומהן הדרגות השונות האפשריות בקשר.
– מהם המכשולים לקשר חזק וכיצד מסירים אותם.

8. יישום שיטת התבוננות בתחום תודעת הבריאות
השאלה העיקרית היא בדרך כלל לא איזה סוג תזונה לאמץ אלא כיצד נמנעים מתזונה לא רצויה ומזיקה, כיצד מתמודדים עם פיתויים והתמכרויות וכיצד מטמיעים לאורך זמן את התזונה הרצויה לנו.

9. אימון ותרגול – כיצד בונים תוכנית אימון אישית

השלב האחרון “מבשל” את הידע שנצבר, התובנות והפתרונות ועוזר לכל אחד ואחת מהמשתתפים לגבש תוכנית אימון אישית לעצמו או לאנשים שהוא מסייע להם. 

חשוב להדגיש כי הכרה של תובנות חדשות וכלים היא הכרחית אולם לא ניתן להשיג שינוי רגשי ללא הפנמה והתקשרות לאותן תובנות.
האתגר של הסדנה הוא שדברים “ירדו” מהראש, מההבנה השכלית לרגש וליישום ברגעי האמת.

 ⇐ עלות, מקום ותאריכים

הסדנה מוצעת עתה במחיר מיוחד:

840 ₪ במקום 1200 ₪.
מחיר מיוחד לזוג: 1300 ₪ (מומלץ לחוות את הסדנה כזוג)

מתי תתקיים ההשתלמות הקרובה:
ימים רביעי וחמישי, בשעות 14:00-21:00, בתאריכים: יב-יג אייר, 6-7 במאי, בשכונת רמות אשכול, ירושלים.

⇐ שאלות ותשובות נפוצות

ניסינו לענות על מרבית השאלות שנתקלנו בהן עד כה. אם לא תמצאו תשובה לשאלה שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות טופס צור קשר.

האם 7 שעות לימוד ביום הם לא לימוד אינטנסיבי מדי?

הסדנה היא בהחלט אינטנסיבית. יחד עם זאת יש ערך גבוה ללימוד אינטנסיבי שיוצר קפסולה מזוקקת הדוחפת לשינוי והפנמה. מאחר והסדנה עוסקת בתכנים פנימיים לא רק שהיא אינה יוצרת תחושה של לאות אלא היא מובילה לתחושה של התרוממות ורצון להצליח ו”לכבוש את העולם”.

האם יומיים מספיקים לכל התוכן המועבר בסדנה?

כדי לשמור על שינוי לאורך זמן צריכים להיות קשורים לתוכן באופן שבועי אם לא יומיומי. לכן יומיים אינם מספיקים. יחד עם זאת המטרה של ההשתלמות בת היומיים היא לא ללמוד כמה שיותר אלא ליצור נקודת שינוי. לצד יצירת נקודת שינוי המטרה של ההשתלמות היא לאפשר הכרות מאורגנת ומעמיקה עם עיקרי שיטת התבוננות.

התרומה הגדולה ביותר של הסדנה היא הבהירות לגבי מה נדרש מאיתנו. מהם החסמים שלנו, מה קורה אצלנו בנפש ומהם הדרכים לשינוי, צמיחה ופריצת גבולות.

האם ההשתלמות מקיפה את כל תכני תורת הנפש היהודית?

הסדנה תכלול למידה יסודית, אך ודאי שאינה מקיפה את כל התכנים. יחד עם זאת הסדנה מתמצתת היטב נקודות עיקריות ומאפשרת בניית תוכנית אימון אישית להמשך לימוד, הטמעה והתפתחות.

האם נדרש ידע מוקדם לצורך השתתפות בסדנה?

הסדנה בנויה כך שלא נדרש ידע מוקדם. הסדנה מועברת בלשון בהירה לכל הקהלים. יחד עם זאת גם מי שהוא בעל ידע רב ימצא עומק ועושר רב בסדנה בזכות ההיקף של התכנים, ריכוזם בצורה סדורה, פישוט התכנים והדגש המושם על אימון והטמעה.

חשוב להדגיש כי הסדנה אינה מיועדת ואינה מחליפה טיפול מקצועי במצבים קליניים.

להורים לילדים באיזה גילאים מתאימה הסדנה?

הסדנה מתאימה למחנכים ולהורים לילדים בכל גיל. הקשר בין ילדים להורים משפיע על כל תחומי החיים של הילדים וההורים. ריפוי הקשר הזה חשוב עבור ההורים אבל בעיקר עבור הילדים. הוא בעל ערך עבורם גם לאחר שהם עצמם התבגרו ואפילו לאחר שהוריהם כבר הסתלקו מן העולם.

מאחר והשפעת החינוך והקשר בין הורים לילדים אינה נפסקת לעולם, המטרה הכללית היא שהעקרונות החינוכיים ישמשו בכל גיל. לעולם לא מאוחר כדי להטמיע עקרונות חינוכיים ביחסים בין הורים וילדים.

הצטרפנו להשתלמות. מתי נוכל לקבל גישה לסדנאות האינטרנטיות אשר באתר התבוננות?

מרגע התשלום כל תכני הסדנה אונליין פתוחים להאזנה חופשית בזמנכם החופשי למשך שנה.

כיצד מקבלים את השיעורים אונליין?

כל השיעורים זמינים עבורכם להאזנה ותרגול בזמנכם החופשי. הכניסה היא באמצעות פרטי מנוי (שם משתמש וסיסמה) שתזינו עם התשלום. תוכלו לערוך את פרטי המנוי בכל עת. בדף השיעור מופיעים כל התכנים הכתובים והמוקלטים. פרטי המנוי הם אישיים ואין להעבירם.

אתם מוזמנים לשתף ולהזמין חברים ובני משפחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.