לימודי התבוננות, מוזמנים להצטרף!

להתמודד עם רגשות לא רצויים, לממש פוטנציאל, לשפר את הזוגיות, להגביה את הילדים, לעשות שינוי, והעיקר להפוך לאנשים שמתפתחים, מתחברים, לומדים ומתבוננים. הצטרפו אלינו!

⇐ מתי?

השיעור השבועי (חינם) מתקיים בימי שלישי (21:15). מדי פעם מתקיימים שיעורי זום בזמנים שונים. זמני השיעור מתעדכנים ביומן הארועים וההודעות באתר.

בקבוצות הוואטספ נשלח לינק ללימוד הקרוב ועדכון לגבי שעת הלימוד, נושא הלימוד, שיעורים מיוחדים וכו'. במייל נשלח ריכוז תכנים אחת לשבוע-שבועיים. קבוצות הוואטספ הן שקטות והעדכון בהן הוא בדרך כלל אחת לשבוע לפני השיעור. מומלץ מאוד להצטרף אליהן.


⇐ מה בתפריט?

 • להתמודד עם רגשות לא רצויים – כדוגמת: חרדות, סטרס, בדידות, עצבות, כעסים, מרירות, עומס ואטימות.
 • לטפח את הזוגיות, לחזק את האהבה ולהתגבר על משברים.
 • לדחות מחשבות מבלבלות וליצור בהירות לגבי השליחות שלנו.
 • לחזק את הביטחון ולגלות נקודה עצמית פנימית, בלתי מותנית ולא מרצה.
 • לעודד חשיבה יצירתית כדרך חיים, באמצעות הסרת חסמים בנפש.
 • לרפא ולהצמיח יחסי הורים-ילדים בכל גיל בתוך כך לעזור לילדינו לגלות את כוחותיהם הפנימיים ולחזק את האמון שלהם בעצמם.
 • להכיר לעומק את שפת הקבלה והחסידות, עולם המושגים וההיגיון הפנימי שלה.

⇐ כיצד לימודי התבוננות יכולים לטפל בכמה תחומים?

שיטת התבוננות נשענת על הכרה מעמיקה של מבנה וכוחות הנפש על-פי תורת הנפש היהודית. על בסיס ההכרה המעמיקה הזו היא דולה תובנות, עצות, טכניקות יישומיות ומסלולי עבודה פנימיים המתפרשים על כל המרחבים בחיינו ובהם בריאות הנפש והגוף, זוגיות, הורות וחינוך, אימוץ דרכי חשיבה יצירתיים בחיים בכלל ובעולם התעסוקתי בפרט ועוד ועוד.

לימודי התבוננות בנויים כך שאנו לומדים את העולם הנפשי, הרגשי והשכלי לעומק. את מסקנות הלימוד אנו מתרגלים על תחומים שונים בחיינו. העולם הפנימי של האדם הוא אחד. ברגע שלומדים את יסודותיו אפשר ליישם את העקרונות במגוון תחומי חיים במהירות וביעילות. זאת ועוד, שינוי בתחום אחד בחיים ישפיע על תחומים אחרים. למשל ייתכן שהאדם יעבוד על החרדות שלו, ועבודתו זו תשפיע על יחסיו הזוגיים ועל תפקודו כהורה. הוא יפסיק לייצא לילדיו את חרדותיו, וכמובן שעבודה זו גם תשפיע על הצלחתו בעבודה ומימוש הפוטנציאל שלו. כלומר שינוי פנימי יניב תוצאות בתחומים אחרים מבלי לעבוד עליהם במישרין.  

⇐ מה כוללים הלימודים?

שיעור שבועי לייב (פתוח) + לימוד למתקדמים הכולל טקסט מקורות, תרגול ואימון מעשי שבועי +
ספרייה הכוללת את כל השיעורים שנלמדו + תוכנית תורת האישיות + סדרת הזוגיות + אומנות ההגבהה – סדנת הורות + סדנת לנצח כל רגע מחדש + סדנת להיפטר מהעצבות (למנויים)

⇐ פורמט הלימודים

השיעור לייב והתרגול נערכים בזום | הסיכומים, המשימות לתרגול והמקורות עולים לאתר וניתנים להורדה והדפסה | ספריית התבוננות זמינה באתר התבוננות.


⇐ למי מיועד הלימוד?

 • למי שרוצה לצמוח, לפרוץ גבולות, להתגבר על רגשות לא רצויים ולחיות את החיים במלואם.
 • למטפלים שרוצים להרחיב את ארגז הכלים העומד לרשותם, לרכוש לעצמם כלי נוסף ובתוך כך להעמיק את הידע שלהם בתחום תורת הנפש היהודית.
 • למי שמתמודד עם אתגר אישי או משפחתי כלשהו ומעוניין לבנות תוכנית עבודה אישית משמעותית מתוך הבנה מעמיקה של מבנה הנפש והתהליכים הנפשיים.
 • לכל אדם המעוניין להכיר עקרונות משמעותיים בתורת הנפש היהודית והמקורות מתוכם היא צומחת.

נציין שהשיעורים בנויים כך שכל שיעור עומד בפני עצמו ואינו דורש ידע מוקדם. כך שכל אחד ואחת יכולים להצטרף לכל שיעור בכל עת. יחד עם זאת כל השיעורים יחד מעניקים תמונה מלאה של מבנה הנפש ושל מגוון הכלים להתמודדויות רגשיות, זוגיות, משפחתיות ותעסוקתיות.

יחד עם זאת גם מי שהוא בעל ידע בתורת הנפש היהודית ימצא ערך מוסף בלימוד. הלימוד מוסבר בשפה פשוטה וקולחת ובה בעת חודר לעומק ההבנה של תורת הנפש היהודית ומציע מקורות והיבטים ייחודיים לצד כלים מעשיים. בפועל לומדים איתנו עשרות תלמידים שלמדו במגוון מסגרות מקצועיות ואחרות.


⇐ אודות ד"ר יחיאל הררי

ד”ר הררי חיבר עשרה ספרים בתחום תורת הנפש היהודית שנמכרו בעשרות אלפי עותקים. בשנים האחרונות הוא לימד בעשרות רבות של ערים בארץ ובעולם, הרצה בפני מגוון רחב של קהלים וארגונים, העביר סדנאות והשתלמויות באינספור כנסים ומתראיין תדיר באמצעי התקשורת השונים.

לקריאה נוספת על ד”ר הררי | ד"ר הררי בתקשורת


⇐ מה כבר למדנו ומה בתכנון הקרוב?

כל השיעורים שהועברו עד כה במסגרת לימודי התבוננות

כעס, בדידות, אטימות רגשית, התמודדות עם קשיים, אהבה, אינטימיות, דימוי עצמי, התמכרויות ועוד ועוד (ראו בלינק).
אבל אל דאגה כמעט לכל אחד מהנושאים נחזור עם עוד היבטים ועוד עצות וכלים להתמודדות ושינוי.

נושאי הלימוד קרובים

מה נלמד בחודש הקרוב? זהו לינק ללוח הנושאים הקרוב. אם כי תמיד יכולים להיות שינויים ותוספות.

קצרים מתוך הלימוד השבועי

רוצים להתרשם מתופינים מתוך הלימוד? מוזמנים לצפות בלינק בעשרות קצרים מתוך השיעורים.


והנה גם כמה לפניכם (דפדפו)


  ⇐ אפשר הרחבה על אודות הנושאים בהם נעסוק?

  בוודאי, הנה חלק מהנושאים:

  1. הכרות כללית עם השיטה

   מהי שיטת התבוננות? מדוע היא כה רלוונטית? מה אנחנו רוצים להשיג בעבודה פנימית? על אילו מקורות נשענת תורת הנפש היהודית? מה הבשורה שלה לאדם מן השורה ומה התרומה למטפלים? כיצד נציב יעדים מעשיים לשינוי ושיפור? מהם התנאים להצלחה וכיצד נוכל לדעת שאנו מתקדמים ומצויים במגמת שיפור?

  2. אנטומיה של הנפש

   הכרות מעמיקה עם כוחות הנפש השונים והיחסים ביניהם.
   נלמד מהם הרגשות; מה התפקיד שלהם בנפש; האם ניתן לבחור ברגשות, לשנותם או להכווינם; האם אנו באמת יכולים להשתנות מבחינה רגשית או לשנות רגשות של אחרים; מהם המנגנונים המעוררים ומניעים את הרגשות הלא-רצויים ואילו “מכבים” אותם; כיצד פועל השכל; מה תפקידו; כיצד מגבירים את מימוש הפוטנציאל של האינטלקט; מהו כוח התענוג בנפש ומדוע הוא חשוב; מה קורה כשאין רצון או כשהרצונות מבוזרים; היכן מתבטאים ומתגלים כוחות הנפש; האם אנחנו יכולים לשלוט במחשבות שלנו ומדוע נושא זה חשוב כל כך.

  3. החסמים בנפש

   ישנם חסמים בנפש המונעים מאיתנו מלצמוח, להשתחרר, לגלות את מלוא הכוחות והפוטנציאל שלנו ולהשיג את מנוחת הנפש. בשלב זה נכיר מהם אותם חסמים, מהיכן הם נובעים, מהו המנגנון המדשן אותם ומזין את המתחים והפחדים, כיצד הם משפיעים על החיים שלנו ומה דוחה את החסמים השונים.

  4. כיצד מסירים חסמים בנפש

   כיצד מזהים את החסמים בנפש, כיצד הם משפיעים על חיינו ומה המחיר שהם גובים מאיתנו. כאן נענה על שאלת מיליון הדולר: כיצד יוצרים שינוי פנימי ומתגברים על רגשות לא רצויים; מהן הפעולות הדרושות מאיתנו וממה אנחנו צריכים להימנע כדי להצליח במשימה הכי חשובה בחיינו.

  5. כיצד משפיעים על אחרים לאמץ שינוי

   העבודה של כל אדם היא בזכות עצמו. אולם יש דרכים שבאמצעותן אפשר לעורר, לעודד ולאפשר מרחב לשינוי. מהן הדרכים הללו ומה התפקיד שלנו ביחס לסביבה.

  6. כיצד מיישמים את שיטת התבוננות בתחום החינוך וההורות. בתוך כך נענה על מגוון סוגיות ובהן:

   איך עוזרים לילדים לעורר רגשות רצויים ולהתמודד עם רגשות לא רצויים.
   הילד מתקשה להיפטר מהאגוצנטריות ולהסתדר עם הסביבה? הוא נוטה לעצבות, כעס או מרמור? כיצד עוזרים להם להתמודד.
   כיצד עוזרים לילדים לחוש ביטחון ולהתמודד עם פחדים וטרדות? אחת מעבודות הנפש העיקריות שילדים צריכים ללמוד היא לסדר ולגדור את מחשבותיהם. עליהם לדעת אילו מחשבות מעודדות צמיחה ויצירתיות ואילו מחשבות יש להרחיק ולא לתת להן בשום פנים ואופן לחדור לתוכם. כיצד עושים זאת?
   איך גורמים לילדים להימנע מקרירות, ריקנות, שעמום וצורך לרצות?
   כיצד גורמים לילדים להתמלא חיות ולעורר את כוח הרצון?

  7. יישום שיטת התבוננות בתחום הזוגי. כאן נתמודד עם שאלות כדוגמת:

   כיצד נדע מיהם בני הזוג המתאימים לנו.
   כיצד נמצא את בני הזוג המתאימים לנו או כיצד נדע שאלה שאיתנו הם המתאימים לנו ביותר.
   כיצד מתגברים על ריחוק.
   כיצד משנים את האופנים בהם אנו רואים את בני הזוג.
   מהי אהבה ומהן הדרגות השונות האפשריות בקשר.
   מהם המכשולים לקשר חזק וכיצד מסירים אותם.

  8. יישום שיטת התבוננות בתחום תודעת הבריאות והתמודדות עם התמכרויות:

   השאלה העיקרית היא בדרך כלל לא איזה סוג תזונה לאמץ אלא כיצד נמנעים מתזונה לא רצויה ומזיקה, כיצד מתמודדים עם פיתויים והתמכרויות וכיצד מטמיעים לאורך זמן את התזונה הרצויה לנו.

  9. אימון ותרגול – כיצד בונים תוכנית אימון אישית:

   המרכיב של אימון ותרגול “מבשל” את הידע שנצבר, התובנות והפתרונות ועוזר לכל אחד ואחת מהמשתתפים לגבש תוכנית אימון אישית לעצמו או לאנשים שהוא מסייע להם.
   חשוב להדגיש כי הכרה של תובנות חדשות וכלים היא הכרחית אולם לא ניתן להשיג שינוי רגשי ללא הפנמה והתקשרות לאותן תובנות.
   האתגר של הלימוד הוא שדברים “ירדו” מהראש, מההבנה השכלית לרגש וליישום ברגעי האמת. לשם כך נועדו יחידות התרגול.


  ⇐ מעט מהתגובות הרבות ללימוד:

  (דפדפו:)


  הלימוד השבועי בזום הוא חינם. אבל יש לנו גם תוכנית מנויים ייחודית, הכוללת בונוסים רבים וכניסה לכל הסדנאות והשיעורים.
  פרטים על תוכנית המנויים בלינק הזה.

  דרגו את הפוסט!
  [כללי: 1 ממוצע: 5]

  10 Comments

   1. מתנצל, ננסה להגדיל את מכסת המשתתפים לפעם הבאה. הקלטות נשלחות למנויים ברשימות התפוצה והוואטספ וחלקן זמינות באתר (חלקן בתשלום באתר – במסגרת מנוי שנתי הכולל את כל הסדנאות וההרצאות)

  1. שלום רב , האזנתי לשיעור הערב. רכשתי בעבר שניים מספריך. תודה עבור השיעור , שהוא מכוון ומעודד ומבהיר. בעניין השואה או עוולות נוראיות אחרות , קשה ביותר עד בלתי אפשרי לקבל כדבר שאפשר להתרומם מעליו. ידוע לי על מצבים של אנשים שהגיעו לטיפול פסיכולוגי עקב בעיות שלא נפתרו ורק לאחר שחזור הגלגולים שלהם , והבנה שחוו דברים קשים מאד בשואה ניתן היה להתקדם. כלומר, יש דברים שבלתי אפשרי לאדם לפתור בגלגול הנוכחי שלו.

   כמדומני ( זכור לי משהו שקראתי לפני שנים רבות ) שהרבי מלובביץ' אמר שאי אפשר להבין את השואה. האם זה נכון ?

   1. תודה על ההשתתפות. אי אפשר להסביר את השואה ומדוע היא התרחשה (הנה נסיון אחד). יחד עם חורבן בית, השואה היא הארוע הקשה ביותר בתולדות העם היהודי. אבל לא צריך כאן הוכחה תאורטית. החיים הנורמליים כעת והטוב שאנו חווים, במדינת ישראל ואפילו מחוץ לארץ ישראל, הם הוכחה שכן העם היהודי כקולקטיב הצליח להתקדם ולהתגבר מנטלית וגשמית.

   1. בוקר טוב ותודה.
    זה הלינק: https://hitbonenut.net/archives/16734
    השיעור יופיע תמיד בקטגוריה: תוכן למינויים – לימודי התבוננות (השיעורים עולים מייד לאחר המפגש בשלישי).
    השיעור זמין למנויים (את יכולה להיכנס עם אותו מנוי כמו זה של כל הסדנאות האחרות)
    בהצלחה ופסח שמח

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button