פסיכולוגיה בפרשה

חדש! פסיכולוגיה בפרשה – על-פי אדמו"ר הזקן וגדולי החסידות | ראשון 20:00, זום

מהיכן אתם לוקחים כוחות? כיצד אתם מתמלאים לקראת המשימות השבועיות? איך אתם חשים את הדופק של הזמן ולא נותנים לו לברוח? כיצד אתם מונעים מהשגרה לכרסם ומהעייפות להתפשט?

המטרה של לימודי פסיכולוגיה בפרשה היא לחיות עם הזמן, כביטויו המפורסם של בעל התניא. לחיות עם הזמן זה לא לחיות עם אמצעי התקשורת והרשתות החברתיות. מהתקשורת אנחנו לא מקבלים כוחות לחיים. התקשורת בדרך כלל מצמצמת את החיות. לעומתה הפרשה החסידית מעניקה כוחות וחיים. יתר על כן לזמן ביהדות משמעות מעמיקה. הכנה לקראת מועדים ואירועים ספציפיים מעשירה את אותם אירועים ומונעת מהם להיות סתמיים.

יחד נצלול לסוגיות בפרשת השבוע ובלוח השנה היהודי ונחשוף את פרשנות תורת הנפש היהודית לאותן סוגיות.

הלימוד מתבסס בעיקר על רעיונותיו פורצי הדרך של אדמו"ר הזקן, כשהם זוכים לביאור מזווית אקטואלית ורלוונטית לחיינו. אולם לצד בעל התניא נביא גם מגוון של מדרשים, כתבים וזוויות ראייה ייחודיות של גדולי ישראל בכל הדורות.

מוזמנים להצטרף אלינו!

למי ששואל: לימודי התבוננות (שלישי, זום 21:30) ממוקדים בתורת הנפש היהודית, בהכרת מבנה הנפש ובעבודה על שינוי רגשי, זוגי וחינוכי. הם אינם כוללים מפגש שבועי עם דופק החיים היהודי, אך כוללים עבודה עצמית והבנה עמוקה של תהליכים נפשיים.


⇐ מתי?

השיעור מתקיים בדרך כלל בימי ראשון בשעה 20:00 (מתחילים בדיוק בזמן. אורכו כארבעים דקות)

 • בשל העומס שחזר עם פתיחת המשק :) לימודי פסיכולוגיה בפרשה אינם מתקיימים במתכונת רזה (לא בכל שבוע, אלא אחת לחודש לערך). עדכונים ולינק לשיעור נשלחים בקבוצות הוואטספ.

⇐ מה כוללים הלימודים?

שיעור לייב | מקורות | ספרייה הכוללת את כל השיעורים שנלמדו

⇐ פורמט הלימודים

השיעור לייב נערך בזום | סיכומי הלימוד, מקורות וספריית השיעורים זמינים כאן באתר התבוננות.


⇐ אילו פרשות כבר למדנו?

בלינק הזה תוכלו לעיין בכל ספריית לימודי פסיכולוגיה בפרשה, להוריד מקורות ולקרוא סיכומים.

3 Comments

 1. היה מעולה וסוף סוף הבהרת מושגים מהחסידות שעפים באויר לפעמים. לא הבנתי אם צריך להרשם כדי לקבל את המקורות ולחזור שוב על תוכן השעור בשמע. איפה שומעים שעור מלא לא מצאתי.

 2. תודה רבה
  היה מרתק
  היה לי קצת מהר מידי אבל כתשעלו את החומרים וההקלטה אקשיב שוב.
  תחושה של דבר מתוך דבר.הכל מתקשר.
  יישר כוייח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button