יום חמישי , פברואר 21 2019

הרצאות וסדנאות

רוצים לצקת תוכן לכינוס שאתם מארגנים? לרגש את המשתתפים? לגבש ולהחדיר מוטיבציה בעובדים?

‘התבוננות’ מקבלת בברכה הזמנה למפגשים עם קבוצות וארגונים, במסגרת כנסים עסקיים, חוגי בית, ימי עיון וסדנאות.

ההרצאות מועברות על-ידי ד”ר יחיאל הררי. ההרצאות הן מקצועיות, צבעוניות, מרעננות ומעוררות מחשבה, גדושות דוגמאות וסיפורים, ועל-פי מידת ההתאמה מלוות במצגות.

קורס למורי דרך בנושא היין במקורות
קורס למורי דרך בנושא היין במקורות

נושאי ההרצאות הפופולריים (למתעניינים – 12 כללים לבניית הרצאה טובה):

“לנצח כל רגע מחדש” – תורת הנפש על-פי שיטת בעל התניא
תורת הנפש על-פי בעל התניא עונה על סדרת שאלות תיאורטיות ומעשיות, כגון: מי אני; מהי הנפש; מהן חסימות רגשיות וכיצד הן משפיעות על חיינו; כיצד לעתים אנו פוגשים אנשים שלרגע אחד נדמים כמלאי ביטחון עצמי ורצון לתת ורגע לאחר מכן הם מכווצים ומכונסים בתוך עצמם; מה המקור להתפרצויות ולהתקפי חרדה; מהיכן נובעת תחושת חוסר המשמעות ועל איזה יסודות צומחת יהירות ואטימות.

ניתן להזמין הרצאת מבוא לתורת הנפש על-פי התניא, או לקיים סדרת מפגשים ללימוד מעמיק יותר. נושאי המפגשים בסדרה הם:
  הכרת המאבק הפנימי – שתי נפשות, שתי זהויות
  גוונים בנפש – עשר ספירות, עשר כוחות
  שדות הקרב – לבושי הנפש
  הבינוני – קווים לדמותו של מנצח
  עצות התניא: ספר התניא כהזמנה ל”יחידות”
     א. טכניקת ההתבוננות
     ב. התמודדות עם קשיים וייסורים
     ג. עצבות, חרדות ומחשבות טובות
     ד. נטרול כעסים וחסימות רגשיות

עסקים, עבודה ורוחניות
האם קיימת סתירה בין כמיהה להתפתחות רוחנית לבין רצון טבעי ברווחה חומרית? מדוע עול הפרנסה מכביד כל-כך? מהיכן נובעות טרדות הפרנסה? האם יש להן תפקיד או תכלית? כיצד לשחרר חסימות פסיכולוגיות בעבודה? האם ניתן להתמודד עם הלחץ הכלכלי? מה המשמעות של להיות עשיר ומהו ניסיון של עוני? אילו תכונות נדרשות כדי להתעשר? כיצד ניתן להגביר את סיכויי ההצלחה בעבודה ובעסקים?

ההרצאה בוחנת את טרדות הפרנסה והלחץ מעבודה מזווית ייחודית ומעניקה סדרה של עצות מעשיות להתמודד עם טרדות אלה ביעילות. ההרצאה מבוססת על יסודות מהספר – טרדות הפרנסה.

זוגיות והתאמה
מהם סודות הזוגיות הטובה? כיצד אפשר ‘להתאהב’ מחדש בבן הזוג? כיצד מתמודדים עם קשיים ומשברים בזוגיות? מה המקום של ה’אני’ והצמיחה האישית בזוגיות? עד כמה צריך לעבוד ולהתאמץ על-מנת לשמר את המסגרת הזוגית?
ההרצאה מתבססת על הספר הפופולארי – ‘על זוגיות והתאמה’ ומעניקה למשתתפים כלים להעריך טוב יותר את החיים הזוגיים. זאת לצד סדרה של עצות פרקטיות למימוש עצמי בתוך המסגרת הזוגית ולכינון זוגיות מוצלחת.

התמודדות עם שיגרה ושחיקה
בשגרה יש צד חיובי וצד שלילי. היא מעניקה לנו יציבות, ביטחון ויכולת להסיר מסכות. בה בעת השגרה מעוררת בנו תחושת חסך, קורבנות, חוסר מיצוי עצמי ופניות נפשית. היהדות רואה בשגרה מעין מסך, פרגוד, המסתיר לנו את המציאות ודוחק אותנו לשקוע בעצמנו. התמודדות עם השגרה מחייבת מאמץ ובעיקר שינוי זווית הראיה. ההרצאה מעודדת להתגבר על עול השגרה ולהפיק מעצמנו יותר, כחלק מהענקת משמעות ותוכן לחיים.

לחיות עם הזמן – חגים, מועדי ישראל וארועים מיוחדים
ראש חודש? אלול וחגי תשרי? מתקרבים לשבועות? י”ט כסלו? לזמן ביהדות משמעות מעמיקה. הכנה לקראת מועדים וארועים ספציפיים מעשירה את אותם ארועים ומונעת מהם להיות סתמיים. ד”ר יחיאל הררי מעניק סדרת הרצאות ייחודיות המתאימות לחגים ומועדי השנה. כל ההרצאות מספקות הצצה לתוך עולמה הפנימי של המחשבה היהודית לצד ליקוט תובנות מעשיות ומעשירות מתוך המועדים הרלוונטיים.

חינוך הילדים
חינוך ילדים הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר לבני זוג. רובנו מותירים משקעים בילדינו בדרך כזו או אחרת. החינוך אינו מנותק במהותו מחינוך עצמי ומעבודת המידות. מטרת החינוך, בשונה מהוראה, היא למנוע מהילדים פצעים נפשיים. לכל אדם כישרונות ומעלות כמו גם חסרונות ופגמים. מטרת ההליך החינוכי, בכל מקום ובכל זמן, היא לשרש את המידות המגונות, ולהקנות מעלות נאותות תחתיהן. ההרצאה מעניקה עקרונות חינוכיים בעלי משמעות אוניברסלית, העוזרים לילד להתמודד עם קשיים, טראומות ומשקעים מבית.

היין במורשת ישראל
להבין את היחס אל היין ביהדות, זה להבין במידה רבה את היהדות על סודותיה הכמוסים ביותר. היחס הנשגב אל היין ושתייתו, לצד אזהרה ממנו, האיסור על הנאה מיין נסך (או סתם יינם. כאן לקריאה נוספת), גלגולי ההלכה סביב הנושא, כשרות היין, ולבסוף היין בספרות הקבלה והחסידות – כל אלה נשזרים בהרצאה מרתקת הכוללת בתוכה היבטים היסטוריים לצד תובנות מתורת הנפש, הכרת המבנה ההלכתי לצד טעמים פנימיים של ההלכה. אחרי ההרצאה כל כוס יין נושאת משמעות עמוקה יותר, וגם טעימה יותר.

סודו של הרבי
חודשיים לאחר צאתו לאור זכה ‘סודו של הרבי’ (ידיעות ספרים, מאי 2013) באות ספר הזהב על מכירת למעלה מ-20,000 עותקים. ההרצאה מגלה פרטים אודות תהליך הכתיבה וחושפת רשמים וסיפורים נוספים מאחורי הקלעים.

סדנת כתיבה
אחרי 20 שנות כתיבה עיתונאית, אקדמית, עיונית וספרותית, שישה ספרים ומאות מאמרים, גיליתי שאני הכי אוהב לכתוב. כתיבה היא לא רק דרך אפקטיבית להעביר מסרים, לשתף בחוויות ולהציג תובנות פנימיות. כתיבה היא כלי תראפויטי ממדרגה ראשונה. סדנאות הכתיבה מתחלקות לשני סוגים – מפגש ‘טעימה’ חד פעמי וסדרה בת שמונה מפגשים, המשמשים מסגרת תומכת ומעודדת לכתיבה יצירתית. בסדנאות נעמוד על סדרה של סוגיות המעסיקות כל כותב מתחיל ומתקדם, כגון: מהיכן להתחיל? כיצד לפתח רעיון? האם סגנונות שונים מתאימים לקהלים שונים? כיצד הופכים כתיבה לקולחת? כיצד משבצים מקורות ומה חשיבותם? מהו תהליך הגילוי העצמי במסגרת הכתיבה?

צחוק ושינוי
הצחוק הוא יסוד חשוב בעולמה של היהדות, משום שהוא ביטוי חיצוני לערך יהודי פנימי – הוא מעיד על הצלחת הצוחק להתעלות מבחינה רוחנית ולהתנער מכבלי ראיית המציאות בצורה דוגמטית. הצחוק מתיר לנו לזהות דבר מה אחר בשגרת יומנו. באמצעות הצחוק המציאות נצבעת בצבעים חדשים. הרע פתאום נתפס כבעל שורש חיובי. התפל זוכה בטעם. בשעמום מוחדרת חיות. כשאדם צוחק הוא מגלה כי הוא לא קשור בעבותות לדברים גשמיים. ההרצאה בוחנת בצורה הומוריסטית ומעוררת מחשבה את יסוד הצחוק בחיינו, ועוזרת לנו ללמוד כיצד לצחוק (כאן רשימה על צחוק ויהדות).  

חלומות ושינה
מהם חלומות ומהי שינה? האם יש משמעות לחלומות? האם החלומות כוללים מסר מעולמות עליונים או שהם רק שיקוף של תהליכים מודעים או מודחקים המתקיימים באדם בשעות ערותו? ההרצאה בוחנת מהם החלומות על-פי ספרות הקבלה והחסידות, כיצד ניתן להבינם, ומבררת את מקומם של החלומות באורח החיים השוטף.

ההרצאה מתבססת על החיבור “חלומות ומשמעותם”.

***

*** לברור פרטים נוספים והזמנות נייד: 052-2633945; באמצעות טופס צור קשר

* הרצאות הפתוחות לקהל הרחב מתעדכנות מעת לעת ברשימת התפוצה למנויים.

להמלצות וביקורות בתקשורת

רוה"מ מקבל את העותק ה-30000 מסודו של הרבי. היה נרגש להזכר בפגישותיו עם הרבי וציין כי התמונה המופיעה בספר תלויה אצלו בחדר העבודה האישי. הבטיח לקרוא... בפגישה נכח גם הרב הראשי, הרב דוד לאו שסיפר שקיבל את הספר, קרא אותו מכריכה לכריכה ונהנה מאוד.. SAMSUNG       ביום חמישי שעבר התקיימה הדלקת נרות מסורתית של עובדי וסופרי הוצאת ידיעות. לא התכוונתי, וממש לא מגיע לי לשבת ליד הרב סבתו. אבל איכשהו דובי איכנוולד, עורך ידיעות ספרים, סידר כך את הדברים. את החמימות והייחודיות של הרב סבתו אי אפשר שלא להרגיש. התמונה התפרסמה בעיתון ידיעות ביום שישי האחרון   550563_593443320673225_746631043_n   66341_16_8608_167298478   לקט פרסומים:   936236_10201167983225401_783224822_n      15776_10204935780937989_7059510396412452694_n

  nf_6747_83856   hanuka

לנשיא, שמעון פרס, היו שתי פגישות מעניינות עם הרבי. כאן הוא מקבל עותק עם הקדשה אישית
לנשיא, שמעון פרס, היו שתי פגישות מעניינות עם הרבי. כאן הוא מקבל עותק עם הקדשה אישית

Seforim VeSofrim nf_9309_234328   פסטיבל העיירה היהודית

הזמנה להרצאה בפני הקהילה היהודית דוברת עברית בטורנטו
הזמנה להרצאה בפני הקהילה היהודית דוברת עברית בטורנטו
הרצאה בפני הקהילה היהודית בהונג קונג
הרצאה בפני הקהילה היהודית בהונג קונג
הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שנגרילה
הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שheight=”300″ /> הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שנגרילה

8 comments

 1. תודה על הרצאת המבוא לתורת הנפש בנהורה. הייתה מרתקת והשאירה טעם לעוד. יפרסמו במעוצה את ההרצאה הבאה?

 2. לכבוד ידידנו היקר,
  שלום וברכה,
  יישר כח גדול על בואך להרצות בערב הראשון שערכנו לתושבי השכונות רמת-פולג ועיר-ימים לקראת ל"ג בעומר.
  דבריך המרתקים עשו רושם עז על המשתתפים והביאו להצלחת הערב.
  ברכותינו למילוי כל משאלות לבך לטובה, ובראשם משאלתנו העיקרית להתגלות משיח צדקנו, בגאולה האמיתית והשלמה.
  בברכה ובכבוד רב

 3. מאוד נהנינו מההרצאה בת"א אתמול. הרבה חומר לעכל.

 4. יחיאל, אמרתי לך בטלפון ואני מרשה לעצמי לכתוב זאת שוב, הייתי בהרצאה שלך בת"א והיה פשוט מקסים. כל כך אמיתי ונוגע בחיים, ברמה גבוהה ויחד עם זאת מובנת. תודה ענקית!

 5. תודה על ההרצאה בבאר שבע לעובדי לשכת התעסוקה. היה מיוחד ועניין.

 6. פשוט תודה על הכל

 7. איזה יופי של אתר. נפגשנו אתמול בחולון והייתה הרצאה מרתקת. נהיה בקשר

 8. אשמח לתרגם לאנגלית עבורך אם טרם תורגם – ללא עלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Powered by WishList Member - Membership Software