אומנות ההגבהה-סדנת הורות וחינוך בהנחיית ד”ר יחיאל הררי

⇐ מטרות הסדנה:

  • לעזור לילדינו לגלות את כוחותיהם הפנימיים, לחזק את האמון שלהם בעצמם ולממש פוטנציאל אישי.
  • ללמד את ילדינו כיצד להתמודד עם רגשות לא רצויים, ובהם כעסים, פחדים, עצלות, עצבות, חוסר הערכה עצמית ואטימות.
  • להכיר את החסמים המפריעים לנו לשפר את תפקודינו כהורים ולהסירם.
  • ליצור בהירות לגבי דרכי ההשפעה שלנו על ילדים וכיצד אנחנו יכולים להגיע ללבם.
  • להרחיב את ההכרות עם מבנה הנפש של הילדים ושלנו.
  • להכיר ולהימנע מטעויות שלנו כהורים שאינן מועילות ואף עשויות לפגוע בנפש הילדים.


⇐ על הסדנה

עד כמה האושר של ילדינו תלוי בנו? כיצד אפשר לעזור לילדים לממש את הפוטנציאל שלהם ולגלות את כוחותיהם הפנימיים?

הסדנה אומנות ההגבהה מציגה עקרונות חינוכיים, תובנות, עצות, טכניקות וכלים מעשיים, המתגבשים לכדי שיטה חינוכית שלמה וסדורה שנועדה לעזור לילדים לצלוח משברים ולנצח קרבות פנימיים, לחזק את האמון שלהם בעצמם ולגלות כוחות חבויים.

שיטה שהיא רלוונטית לכל גיל, יישומית בכל מצב ומציעה בהירות רבה בהליך החינוכי. הסדנה מסייעת להורים ומחנכים להגביה את המציאות הרגשית של הילדים, כך שיידעו לעורר רגשות חיוביים המניעים לעשייה וצמיחה ולהתמודד עם רגשות לא רצויים, ובהם כעסים, חרדות, עצבות, חוסר הערכה עצמית, עצלות, אדישות ואטימות.

השיטה מיוסדת על אדני ההגות היהודית, ובעיקר על משנתם החינוכית של הרבי מלובביץ’ וחמיו הרבי הריי”צ, על תורת בעל התניא, הרבי הרש”ב, האדמו”ר מפיאסצנה, הבעל־שם־טוב והרמב”ם. 

הסדנה, הייחודית בהעמקתה בהבנת נפש הילדים, מלווה את הספר “אומנות ההגבהה” (ידיעות ספרים) ועוזרת לתרגל ולהטמיע את השיטה, העקרונות, הטכניקות והכלים המובאים בו.

(אתם מוזמנים לקרוא את פתח הדבר -להיות הורים טובים יותר)

אומנות ההגבהה היא סדנה משולבת – אינטרנטית ופרונטלית, שמאפשרת גם להטמיע את התכנים בתוך חיי המשפחה היומיומיים ולבנות תוכנית חינוכית אינדיבידואלית על-ידי מפגש פרונטלי עם ד”ר הררי וגם ליהנות מהיתרונות הייחודיים של סדנה אונליין (הרחבות של התוכן והתובנות, האזנה בזמנכם החופשי, חזרה על התוכן, סיכומים ותרגולים, הפנמה של התכנים, ליווי טלפוני אישי ועוד.)

⇐ מה כוללת הסדנה המשולבת (אונליין ופרונטלית)?

הסדנה אונליין:

⊗  עשרים וחמישה פרקים (פודקאסטים) המעבירים את עקרונות ההגבהה, התובנות, הטכניקות, העצות והכלים בצורה סדורה, מקיפה ומעמיקה.

השיחות משובצות דוגמאות יומיומיות נפוצות ביחסים בין הורים וילדים המעלות מצבים אמיתיים ודרכי התמודדות עמן.

לשיחות מצורפות הנחיות כתובות ומצולמות לתרגול, מצגות, מקורות ותקצירים של התכנים, העצות, הכלים והמסרים שהועברו.

הסדנה הפרונטלית:

ימי הורות – מפגש משמעותי מדויק ומלא השראה (מפגש אחד בן 7 שעות או שני ימי הורות בני 3.5 שעות כל אחד) עם ד”ר יחיאל הררי שמטרתו להטמיע את עקרונות ההגבהה ותכני הסדנה בחיי היומיום.

 אפשרות להתייעצות אישית עם ד”ר הררי במהלך ימי ההורות.

⇐ אודות מנחה הסדנה 

ד”ר הררי הוא סופר, מרצה ומנחה סדנאות, העוסק למעלה מעשור בתורת הנפש על-פי עולם המחשבה היהודית בכלל וספרות החסידות בפרט. שני ספריו האחרונים, “לנצח כל רגע מחדש” וסודו של הרבי”, בהוצאת ידיעות ספרים, הפכו לרבי מכר מיד עם צאתם לאור. הררי כתב את עבודת הדוקטור שלו באוניברסיטת תל-אביב. שימש עיתונאי, יועץ פרלמנטרי ויועץ מקצועי בכיר במשרדי ממשלה ולימד באוניברסיטת תל אביב ובמכללת ספיר.

באחרונה ראה אור ספרו “אומנות ההגבהה” – מדריך להורות וחינוך על-פי חכמת היהדות, שהיה גם הוא לרב מכר. הספר משרטט שיטה חינוכית מגובשת ומעשית הנשענת על כתביהם ותורתם של גדולי ישראל.

בשנים האחרונות ד”ר הררי הרצה בעשרות רבות של ערים בארץ ובעולם, מול מגוון רחב של קהלים ובהם: קהילות יהודיות בחו”ל וקהילות מקומיות בארץ; קהילות בתי חב”ד; צרכני תרבות במתנ”סים מקומיים; עובדי הביטוח הלאומי, עובדי מט”י (מרכזי טיפוח יזמות); סטודנטים בכל המכללות והאוניברסיטאות בארץ; אנשי צבא בכירים; עובדי בנק הבינלאומי; עובדי חברת הביטוח מגדל; אחיות נאמנות סוכרת בשערי צדק; צוותי מכינות; מחנכים, מטפלים מקצועיים; מדריכי פנימיות נוער; תלמידי מכינות קדם צבאיות; תלמידי תיכונים; ישיבות ואולפנות ועוד, בתוך כך ד”ר הררי מעניק שירותי תוכן למגוון מפיקים ואמרגנים ובהם: משרד החינוך; לב הארוע תיירות ונופש; בית המרצים; רעות הפקות תרבות; שבטבע; פסטיבל לא בשמיים, מכון תבור (מדרשה למנהיגות חברתית); התקשרות חוויה יהודית; זהות (קרן סטון); מרכז מורשת בגין; הרוח החיה – טלי אברהמי; חב”ד בקמפוס ועוד.

 ⇐ הצטרפו אלינו לאומנות ההגבהה-סדנת הורים שתשנה לכם את החיים

הסדנה מוצעת עתה במחיר מיוחד!
1. מבצע! הסדנה אונליין (25 פרקים+תקצירים ותרגילים) – במקום 790, 390 ש”ח בלבד (הסדנה האינטרנטית זמינה מייד עם התשלום).

2. השתתפות בסדנה הפרונטלית: 400 ש”ח ליחיד. 600 ש”ח לזוג.

3. מבצע חבילה משולבת הכוללת: הסדנה אונליין (זמינה מיידית עם התשלום) + השתתפות ביום הורות או שני ימי הורות פרונטליים (7 שעות) + אפשרות להתייעצות אישית עם ד”ר יחיאל הררי במהלך הסדנה הפרונטלית + ספר לבחירתכם מתנה  – 590 ש”ח ליחיד. 750 ש”ח לזוג (מומלץ לעבור את הסדנה המשולבת כזוג.)

לתשלום

מתי? הסדנאות הפרונטליות הבאות:
יעודכן בקרוב

 ***
* מספר המקומות בסדנאות מוגבל. עם התשלום וההרשמה תוכלו לשריין מקום לסדנה הפרונטלית שתרצו.
* להזמנת הרצאות וסדנאות פרונטליות למוסדות חינוך יש ליצור קשר. (רשום כמרצה במשרד החינוך (טלדור)).
*כל המחירים כוללים מע”מ. חשבונית נשלחת במייל מייד לאחר הרכישה. לינק לתשלום על הסדנה אונליין ב-PAYPAL.
* הטמעת תכני הסדנה חשובה לנו מאוד, לכן במקרים מיוחדים אנחנו מפעילים קרן הנחות למתעניינים שזקוקים לסיוע בתשלום הסדנה. ניתן לפנות אלינו ישירות בעניין זה.
* לתשלום באמצעי אחר יש ליצור קשר.
* ניתן להאזין לסדנה אונליין בכל דרך ובכל מכשיר. (האזנה חסכונית יחסית בסוללה וברשת)
* יש לכם שאלות נוספות? צריכים עזרה בהרשמה? בכל שאלה, טכנית או תוכנית נשמח אם תפנו אלינו בטופס המצורף.

 ⇐ שאלות ותשובות נפוצות 

ניסינו לענות על מרבית השאלות שנתקלנו בהן עד כה. אם לא תמצאו תשובה לשאלה שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות טופס צור קשר.

להורים לילדים באיזה גילאים מתאימה הסדנה?

הסדנה מתאימה להורים לילדים בכל גיל. שכן חינוך הוא משימה ללא גבולות, שזמנה כל חיי האדם. עבודת החינוך צריכה להתחיל בשלב המוקדם ביותר האפשרי והיא נמשכת כל החיים.
הקשר בין ילדים להורים משפיע על כל תחומי החיים של הילדים וההורים. ריפוי הקשר הזה חשוב עבור ההורים אבל בעיקר עבור הילדים. הוא בעל ערך עבורם גם לאחר שהם עצמם התבגרו ואפילו לאחר שהוריהם כבר הסתלקו מן העולם.

מאחר והשפעת החינוך והקשר בין הורים לילדים אינה נפסקת לעולם, המטרה הכללית היא שהעקרונות החינוכיים ישמשו בכל גיל. לעולם לא מאוחר כדי להטמיע עקרונות חינוכיים ביחסים בין הורים וילדים. יחד עם זאת המלצתם של גדולי המחשבה היהודית היא שאלה יוטמעו בחיים המשפחתיים השוטפים כבר בגיל החינוך הצעיר ביותר.

כיצד סדנה אחת יכולה להיות מותאמת להורות וחינוך בכל גיל?

חשוב להדגיש שאין מעשה חינוכי אחד המתאים לכל הילדים בכל הזמנים. הציפייה לספר הדרכה שילמד הורים כיצד להתמודד בכל סיטואציה היא שגויה. חינוך איננו אילוף. המעשה החינוכי הוא תהליך מורכב, אינדיבידואלי ומשתנה בהתאם לנסיבות, לאווירה בבית, לעבודה של הורים על עצמם, לנפש הילדים, כישוריהם, דעותיהם וכדומה. אין תגובה אחת נכונה למצבים ובעיות חינוכיות שהגדרנו כדומים. ואפילו כאשר מתעוררת בעיה חינוכית זהה, המתרחשת באותן הנסיבות ושותפים לה כמה ילדים, ייתכן שאין מקום להשתמש באותם כלים חינוכיים בהתייחס לכל אחד מהילדים.

יחד עם זאת אמנם המעשה החינוכי משתנה מילד לילד, אבל בהחלט ניתן ללמוד את עקרונות ההורות והחינוך, הנשענים על מבנה הנפש של הילד. מתוך העקרונות והעצות הללו יכול כל הורה, באמצעות מערכת האימון והליווי שבסדנה, להסיק את המעשה החינוכי המתאים לסיטואציה ולמקרה המסוים.

האם הסדנה מתאימה לאנשי חינוך?

בהחלט. הסדנה מיועדת להורים, אנשי חינוך ולכל אדם המתעניין בפיתוח מודעות לעבודה פנימית-רגשית. בהקשר זה חכמים מדגישים כי כל המלמד את בן חברו תורה כאילו ילדו.

חשוב להדגיש כי הסדנה אינה מיועדת ואינה מחליפה טיפול נפשי מקצועי במקרים שיש צורך בכך.

האם ניתן לרכוש את הסדנה האינטרנטית בלבד במחיר מוזל?

כן. אם כי החבילה המשולבת אטרקטיבית בהרבה וכדאי לזכור שלסדנאות חיות יש דינמיקה משלהן והתאמות לקהל המשתתף.

מתי כדאי להאזין לסדנה אונליין, לפני או אחרי המפגש הפרונטלי?

מרגע שנרשמתם כל תכני הסדנה אונליין פתוחים להאזנה חופשית בזמנכם החופשי. תוכלו להאזין לפני ו/או אחרי המפגש הפרונטלי. אנו רואים יתרונות בשני המצבים.

האם ניתן להגיע לסדנה הפרונטלית בלבד, מבלי לרכוש את הסדנה אונליין?

כן אפשר. הסדנה הפרונטלית עושה פלאים ומשנה דרכי חשיבה והזמן בה עובר במהירות. יחד עם זאת הסדנה האינטרנטית מאוד מושקעת ומומלצת. היא מסדרת את התכנים באופן שיטתי וסדור ומאפשרת להטמיע אותם לאורך זמן. כדאי לזכור כי אחד החסמים הגדולים שלנו כהורים הוא לא רק הידיעה והבהירות לגבי התגובות והפעולות שלנו, אלא היישום שלהם בפועל. האזנה לסדנה אונליין ויישום התרגילים עוזרים להטמיע את התכנים ולהצליח לעמוד בהם ברגעי מבחן חינוכיים.

אנחנו קבוצה, האם אנחנו יכולים לארגן אצלנו את המפגש הפרונטלי?

כן. אם אתם קבוצה המונה עשרה משתתפים ומעלה תוכלו לתאם איתנו ולקבוע את יום ההורות במקום שנוח לכם. כאן תוכלו ליצור קשר.

רכשתי את הסדנה המשולבת ולא אוכל להגיע למפגש המפורסם בעמוד זה. כיצד אדע מתי נפתחת סדנה נוספת?

סדנאות פרונטליות נפתחות במהלך השנה באזורים שונים ברחבי הארץ ובחו”ל. מרגע שנרשמתם לסדנה המשולבת רכשתם זכאות בלתי מוגבלת בזמן להשתתפות בסדנה פרונטלית. אנחנו נעדכן אתכם במייל בסדנאות הבאות שייפתחו. תוכלו לבחור באיזו מהן מתאים לכם להשתתף.

כיצד מקבלים את השיעורים?
כל השיעורים זמינים עבורכם להאזנה ותרגול בזמנכם החופשי בלינק הזה. הכניסה היא באמצעות פרטי מנוי (שם משתמש וסיסמה) שתזינו עם ההרשמה. תוכלו לערוך את פרטי המנוי בכל עת. בדף השיעור מופיעים כל התכנים הכתובים והמוקלטים.
פרטי המנוי הם אישיים ואין להעבירם.

מדוע הסדנה אונליין מוגשת בפודקאסטים (אודיו)?
לשמיעה יש יתרון משמעותי על-פני צפייה. שמיעה היא פחות פסיבית ודוחפת אותנו לחשוב יותר על התכנים ולעבד אותם בראשנו. מאחר ויש חשיבות רבה להפנמה והטמעה של תכני הסדנה על ידי מעורבות וחשיבה היכן הדברים נוגעים לנו בחיי היומיום, בחרנו להגיש את התוכן בפודקאסטים. בנוסף, דרך זו גם נוחה וחסכונית יותר להאזנה בסוללה ובחבילת הגלישה.

אתם מוזמנים לשתף ולהזמין חברים ובני משפחה!

***
מהתקשורת ותגובות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Powered by WishList Member - Membership Software