אומנות ההגבהה-סדנת הורים בהנחיית ד”ר יחיאל הררי

⇐ מטרות הסדנה:

  • לעזור לילדינו לגלות את כוחותיהם הפנימיים, לחזק את האמון שלהם בעצמם ולממש פוטנציאל אישי.
  • ללמד את ילדינו כיצד להתמודד עם רגשות לא רצויים, ובהם כעסים, פחדים, עצלות, עצבות, חוסר הערכה עצמית ואטימות.
  • להכיר את החסמים המפריעים לנו לשפר את תפקודינו כהורים ולהסירם.
  • ליצור בהירות לגבי דרכי ההשפעה שלנו על ילדים וכיצד אנחנו יכולים להגיע ללבם.
  • להרחיב את ההכרות עם מבנה הנפש של הילדים ושלנו.
  • להכיר ולהימנע מטעויות שלנו כהורים שאינן מועילות ואף עשויות לפגוע בנפש הילדים.

⇐ על הסדנה

עד כמה האושר של ילדינו תלוי בנו? כיצד אפשר לעזור לילדים לממש את הפוטנציאל שלהם ולגלות את כוחותיהם הפנימיים?

הסדנה אומנות ההגבהה מציגה עקרונות חינוכיים, תובנות, עצות, טכניקות וכלים מעשיים, המתגבשים לכדי שיטה חינוכית שלמה וסדורה שנועדה לעזור לילדים לצלוח משברים ולנצח קרבות פנימיים, לחזק את האמון שלהם בעצמם ולגלות כוחות חבויים.

שיטה שהיא רלוונטית לכל גיל, יישומית בכל מצב ומציעה בהירות רבה בהליך החינוכי. הסדנה מסייעת להורים ומחנכים להגביה את המציאות הרגשית של הילדים, כך שיידעו לעורר רגשות חיוביים המניעים לעשייה וצמיחה ולהתמודד עם רגשות לא רצויים, ובהם כעסים, חרדות, עצבות, חוסר הערכה עצמית, עצלות, אדישות ואטימות.

השיטה מיוסדת על אדני ההגות היהודית, ובעיקר על משנתם החינוכית של הרבי מלובביץ’ וחמיו הרבי הריי”צ, על תורת בעל התניא, האדמו”ר מפיאסצנה, הבעל־שם־טוב והרמב”ם. 

הסדנה מלווה את הספר “אומנות ההגבהה” (ידיעות ספרים, נוב’ 2017) ועוזרת לתרגל ולהטמיע את השיטה, העקרונות, הטכניקות והכלים המובאים בו.

(אתם מוזמנים לקרוא את פתח הדבר -להיות הורים טובים יותר)

אומנות ההגבהה היא סדנה משולבת – אינטרנטית ופרונטלית, שמאפשרת גם להטמיע את התכנים בתוך חיי המשפחה היומיומיים על-ידי מפגש פרונטלי עם ד”ר הררי וגם ליהנות מהיתרונות הייחודיים של סדנה אונליין (האזנות חוזרות, תרגולים, הרחבות של התוכן והתובנות, הפנמה של התכנים, ליווי טלפוני אישי ועוד.)

⇐ מה כוללת הסדנה המשולבת (אונליין ופרונטלית)?

הסדנה אונליין:

⊗  עשרים וחמישה פרקים (פודקאסטים) המעבירים את עקרונות ההגבהה, התובנות, הטכניקות, העצות והכלים בצורה סדורה, מקיפה ומעמיקה.

המפגשים/שיעורים משובצים דוגמאות יומיומיות נפוצות ביחסים בין הורים וילדים המעלות מצבים אמיתיים ודרכי התמודדות עמן.

לשיעורים מצורפים הנחיות כתובות ומצולמות לתרגול, מצגות, מקורות ותקצירים של התכנים, העצות, הכלים והמסרים שהועברו.

הסדנה הפרונטלית:

ימי הורות – שני מפגשים משמעותיים ומדויקים בני 3 שעות (כל אחד) עם ד”ר יחיאל הררי שמטרתם להטמיע את עקרונות ההגבהה ותכני הסדנה בחיי היומיום.

 אפשרות להתייעצות אישית עם ד”ר יחיאל הררי במהלך ימי ההורות.

 ליווי טלפוני אישי בזמן שנוח לכם ובהתאם לצרכים שלכם.
כל שינוי דורש שלושה מרכיבים: 1. הכרה והפנמה של הרעיונות 2. אימון 3. ליווי. האפשרות לשיחות אישיות בנושא הסדנה עוזר להכווין ולפתור בעיות בזמן אמת, גם לאחר ההשתתפות בסדנה (התשלום לסדנה המשולבת מזכה בשיחת ליווי אחת בת חצי שעה. ניתן, בתשלום נפרד, לקיים שיחות ליווי נוספות. שיחות הליווי נערכות על ידי צוות הסדנה ולא על-ידי ד”ר הררי)

 משתתפי הסדנה המשולבת מקבלים חינם את אומנות ההגבהה כספר אודיו (קולי). ספר קולי הוא פתרון מצוין למי שאין זמן או לא אוהב לקרוא, אבל מבלה זמן רב בנסיעות וכדומה.

(הספר והמפגשים אונליין יהיו נגישים החל מסוף חודש יוני (אמצע תמוז) וזמינים ללא הגבלת זמן.

⇐ אודות מנחה הסדנה 

ד”ר הררי הוא סופר, מרצה ומנחה סדנאות, העוסק למעלה מעשור בתורת הנפש על-פי עולם המחשבה היהודית בכלל וספרות החסידות בפרט. שני ספריו האחרונים, “לנצח כל רגע מחדש” וסודו של הרבי”, בהוצאת ידיעות ספרים, הפכו לרבי מכר מיד עם צאתם לאור. הררי כתב את עבודת הדוקטור שלו באוניברסיטת תל-אביב. שימש עיתונאי, יועץ פרלמנטרי ויועץ מקצועי בכיר במשרדי ממשלה ולימד באוניברסיטת תל אביב ובמכללת ספיר.

באחרונה ראה אור ספרו “אומנות ההגבהה” – מדריך להורות וחינוך על-פי חכמת היהדות, שהיה גם הוא לרב מכר. הספר משרטט שיטה חינוכית מגובשת ומעשית הנשענת על כתביהם ותורתם של גדולי ישראל.

 ⇐ הצטרפו אלינו לאומנות ההגבהה-סדנת הורים שתשנה לכם את החיים

הסדנה מוצעת עתה במחיר מיוחד!
1. הסדנה אונליין (25 פרקים) בלבד – 600 ש”ח בלבד.
2. מבצע! 
חבילה משולבת הכוללת:
סדנה אונליין + השתתפות בשני ימי ההורות הפרונטליים (או יום אחד ארוך) + אפשרות להתייעצות אישית עם ד”ר יחיאל הררי במהלך הסדנה הפרונטלית + שיחת ליווי טלפוני + אומנות ההגבהה – ספר קולי, ללא הגבלת זמן – 750 ש”ח ליחיד. 1100 ש”ח לזוג (מומלץ מאוד לעבור את הסדנה המשולבת כזוג. כל המחירים כוללים מע”מ.)
3. השתתפות בסדנה הפרונטלית בלבד: 400 ש”ח ליחיד. 750 ש”ח לזוג.

הסדנה הפרונטלית הבאה תערך: בירושלים, בתאריכים: כז תמוז ו-ה אב (10 ו-17 ביולי 2018), ימי שלישי 19:00-22:00, במרכז ופרצת, רח’ לוחמי הגטאות 7 (בגבעה הצרפתית).
הסדנה האינטרנטית והספר הקולי יהיו זמינים בתחילת חודש יולי. 

* מספר המקומות בסדנה הפרונטלית מוגבל. מומלץ להקדים ולשריין מקום בטופס המצורף:

* בכל שאלה, טכנית או תוכנית נשמח אם תפנו אלינו בטופס המצורף.
* ניתן להאזין לסדנה אונליין בכל דרך ובכל מכשיר. (האזנה חסכונית יחסית בסוללה וברשת)
* הטמעת תכני הסדנה חשובה לנו ביותר משום שהם יכולים לעזור לכל כך הרבה ילדים והורים. בשל כך אנחנו מפעילים קרן הנחות מיוחדת במקרים ייחודיים. להגשת בקשה לקרן יש לפנות אלינו – צרו קשר.

 ⇐ שאלות ותשובות נפוצות 

ניסינו לענות על מרבית השאלות שנתקלנו בהן עד כה. אם לא תמצאו תשובה לשאלה שלכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות טופס צור קשר.

להורים לילדים באיזה גילאים מתאימה הסדנה?

הסדנה מתאימה להורים לילדים בכל גיל. שכן חינוך הוא משימה ללא גבולות, שזמנה כל חיי האדם. עבודת החינוך צריכה להתחיל בשלב המוקדם ביותר האפשרי והיא נמשכת כל החיים.
הקשר בין ילדים להורים משפיע על כל תחומי החיים של הילדים וההורים. ריפוי הקשר הזה חשוב עבור ההורים אבל בעיקר עבור הילדים. הוא בעל ערך עבורם גם לאחר שהם עצמם התבגרו ואפילו לאחר שהוריהם כבר הסתלקו מן העולם.

מאחר והשפעת החינוך והקשר בין הורים לילדים אינה נפסקת לעולם, המטרה הכללית היא שהעקרונות החינוכיים ישמשו בכל גיל. לעולם לא מאוחר כדי להטמיע עקרונות חינוכיים ביחסים בין הורים וילדים. יחד עם זאת המלצתם של גדולי המחשבה היהודית היא שאלה יוטמעו בחיים המשפחתיים השוטפים כבר בגיל החינוך הצעיר ביותר.

כיצד סדנה אחת יכולה להיות מותאמת להורות וחינוך בכל גיל?

חשוב להדגיש שאין מעשה חינוכי אחד המתאים לכל הילדים בכל הזמנים. הציפייה לספר הדרכה שילמד הורים כיצד להתמודד בכל סיטואציה היא שגויה. חינוך איננו אילוף. המעשה החינוכי הוא תהליך מורכב, אינדיבידואלי ומשתנה בהתאם לנסיבות, לאווירה בבית, לעבודה של הורים על עצמם, לנפש הילדים, כישוריהם, דעותיהם וכדומה. אין תגובה אחת נכונה למצבים ובעיות חינוכיות שהגדרנו כדומים. ואפילו כאשר מתעוררת בעיה חינוכית זהה, המתרחשת באותן הנסיבות ושותפים לה כמה ילדים, ייתכן שאין מקום להשתמש באותם כלים חינוכיים בהתייחס לכל אחד מהילדים.

יחד עם זאת אמנם המעשה החינוכי משתנה מילד לילד, אבל בהחלט ניתן ללמוד את עקרונות ההורות והחינוך. מתוך העקרונות והעצות הללו יכול כל הורה, באמצעות מערכת האימון והליווי שבסדנה, להסיק את המעשה החינוכי המתאים לסיטואציה ולמקרה המסוים.

האם הסדנה מתאימה לאנשי חינוך?

בהחלט. הסדנה מיועדת להורים, אנשי חינוך ולכל אדם המתעניין בפיתוח מודעות לעבודה פנימית-רגשית. בהקשר זה חכמים מדגישים כי כל המלמד את בן חברו תורה כאילו ילדו.

חשוב להדגיש כי הסדנה אינה מיועדת ואינה מחליפה טיפול נפשי מקצועי במקרים שיש צורך בכך.

האם ניתן לרכוש את הסדנה האינטרנטית בלבד במחיר מוזל?

לסדנאות חיות יש דינמיקה משלהן והתאמות לקהל המשתתף. בשלב זה הסדנה האינטרנטית והסדנה הפרונטלית מוצעות באותו מחיר, מתוך מטרה אחת, להעניק למשתתפים את מקסימום הכלים שיעזרו לכם להטמיע את עקרונות ההגבהה.

מתי כדאי להאזין לסדנה אונליין, לפני או אחרי המפגש הפרונטלי?

מרגע שנרשמתם כל תכני הסדנה אונליין והספר הקולי פתוחים להאזנה חופשית בזמנכם החופשי. תוכלו להאזין לפני או אחרי המפגש הפרונטלי. אנו רואים יתרונות בשני המצבים.

האם ניתן להגיע לסדנה הפרונטלית ללא האזנה לסדנה אונליין?

כן אפשר. יחד עם זאת כדאי לזכור כי אחד החסמים הגדולים שלנו כהורים הוא לא רק הידיעה והבהירות לגבי התגובות והפעולות שלנו, אלא היישום שלהם בפועל. האזנה לסדנה אונליין ויישום התרגילים עוזרים להטמיע את התכנים ולהצליח לעמוד בהם ברגעי מבחן חינוכיים.

אנחנו קבוצה, האם אנחנו יכולים לארגן אצלנו את המפגש הפרונטלי?

כן. אם אתם קבוצה בת עשרה משתתפים ומעלה תוכלו לתאם איתנו ולקבוע את יום ההורות במקום שנוח לכם. כאן תוכלו ליצור קשר.

כיצד מקבלים את השיעורים?
כל השיעורים זמינים עבורכם להאזנה ותרגול בזמנכם החופשי בלינק הזה. הכניסה היא באמצעות פרטי מנוי (שם משתמש וסיסמה) שתזינו עם ההרשמה. תוכלו לערוך את פרטי המנוי בכל עת. בדף השיעור מופיעים כל התכנים הכתובים והמוקלטים.
פרטי המנוי הם אישיים ואין להעבירם.

מדוע הסדנה אונליין מוגשת בפודקאסטים (אודיו)?
לשמיעה יש יתרון משמעותי על-פני צפייה. שמיעה היא פחות פסיבית ודוחפת אותנו לחשוב יותר על התכנים ולעבד אותם בראשנו. מאחר ויש חשיבות רבה להפנמה והטמעה של תכני הסדנה על ידי מעורבות וחשיבה היכן הדברים נוגעים לנו בחיי היומיום, בחרנו להגיש את התוכן בפודקאסטים. בנוסף, דרך זו גם נוחה וחסכונית יותר להאזנה בסוללה ובחבילת הגלישה.

אתם מוזמנים לשתף ולהזמין חברים ובני משפחה!

***

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Powered by WishList Member - Membership Software