אל תפספסו

Ynet בכתבה על הפוך: “חלק מהעניין, אם לא כולו, הוא להבין את הסרט של היקום, את מקומנו בתסריט הבריאה…”

“כאילו הגיח מספר הזוהר, חיוכו של האיש עם הזקן המלבין וכובע הקסקט כמו משקף מליבו זריחת שמש קטנה. כתפיו משוכות לאחור, עיניו פעורות לאור, והוא, מוזר שכמותו, מברך לשלום כל אדם שמולו נקרה. זה האיש ואלו פניו: מוכרים, זרים, מוארים. חיליק שהפך ליחיאל.

אחרי הצבא הוא נהג לשבת בפתח חניון קטן בתחילת רחוב ביאליק בראשון לציון. מהסוג שזורקים בו מפתחות, וגם אם התפוסה היא 200%, מחשבים זוויות כדי לדחוס פנימה עוד חצי אוטו. אחר כך זנח את ההכנסה היפה מתמרון כלי רכב כדי לעבוד בבניין שמול החניון, כעיתונאי במקומון. משם זכרתי אותו, לפני יותר מ-20 שנה. אז הוא היה עוד חיליק. חיליק הררי…”

לקריאת הפרק הראשון של “הפוך” לחצו כאן

ואז הוא עשה דוקטורט, שקע לעולם הרבנים והקבלה, חקר את עצמו, חזר בתשובה והפך למרצה מבוקש בתחום החסידות, הקבלה ותורת הנפש היהודית. כזה שמסתובב בעולם, בעיקר בין קהילות יהודיות, ומשמיע תובנות משנות חיים. בין לבין פרסם תשעה ספרים הצוללים לנפש האדם ולמוחו, חלקם רבי מכר, שהחדש בהם הוא “הפוך” – חשיבה יצירתית ומימוש פוטנציאל בדרך הסוד היהודי – ולאט-לאט הפך ליחיאל. ד”ר יחיאל הררי…”

“חלק מהעניין, אם לא כולו, הוא להבין את הסרט של היקום, את מקומנו בתסריט הבריאה. והוא, יחיאל, כמו אב בית, מסתובב עם צרור מפתחות שמן שפותח הרבה דלתות. דלתות בנפש, ביקום, דלתות מסתובבות, הפוכות. אם שואלים מה הוא אומר, אז בפלנטה הזאת אין מקום לניצבים. לכולנו תפקיד משמעותי, בראד פיט ומעלה. הבעיה היא שאנחנו, להלן האנושות – מצב היהודים עוד טוב בברוך האנושי הזה – לרוב לא טורחים להציץ בתסריט הזה שמונח שם כבר ים זמן, נגיד אלפי שנים, בכתבי היהדות או סתם עמוק בדי.אן.איי שלנו. טרודים במחשבות סתמיות, בעניינים חיצוניים, במלחמת הישרדות. לא מחוברים לאמת שלנו, לשליחות שהיא גדולה מסך האגואים. וכשאנחנו ככה – שוב, לא כולנו, לא להיפגע – אי אפשר לכבוש את המסך הגדול של החיים. ועוד לא דיברנו על אוסקרים וכאלה. “הפוך”, הספר החדש של הררי שעליו עבד שנתיים, אמור לנווט אותנו, את המחשבות שלנו, את המעשים, אל עבר תפקידנו בעולם. ייעודנו, למי שמתעקש. יש בו, בספר, לא מעט השקפות יסוד השאובות מאין-ספור מקורות ביהדות ובקבלה…”

הכתבה, פרי עטו של ליאור בן עמי, פורסמה בווינט פלוס. למנויים ניתן לקרוא אותה בלינק הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *