הרצאות וסדנאות

רוצים לצקת תוכן לכינוס שאתם מארגנים? לרגש את המשתתפים? לקדם חשיבה יצירתית? לגבש ולהחדיר מוטיבציה ותחושת שליחות בעובדים? להטמיע את עקרונות ההגבהה בקרב צוותים חינוכיים? לרומם את השבת או החג?

'התבוננות' מקבלת בברכה הזמנה למפגשים עם קבוצות, חברות וארגונים, במסגרת כנסים עסקיים, השתלמויות, חוגי בית, ימי עיון, סדנאות סמינרים, חגים ושבתונים.

ההרצאות והסדנאות מועברות על-ידי ד"ר יחיאל הררי. ההרצאות הן מקצועיות, צבעוניות, מרעננות ומעוררות מחשבה, גדושות דוגמאות וסיפורים, מותאמות לקהל ולאירוע ומלוות במצגות על-פי מידת הצורך.

בשנים האחרונות ד"ר הררי הרצה בעשרות רבות של ערים בארץ ובעולם, מול מגוון רחב של קהלים ובהם: קהילות יהודיות בחו"ל וקהילות מקומיות בארץ; קהילות בתי חב"ד; צרכני תרבות במתנ"סים מקומיים; עובדי הביטוח הלאומי, עובדי מט"י (מרכזי טיפוח יזמות); סטודנטים בכל המכללות והאוניברסיטאות בארץ; ארגוני מורים; אחיות נאמנות סוכרת בשערי צדק; פסיכולוגים ועו"סים; אנשי צבא בכירים; מתנדבי משמר אזרחי; עובדי בנק הבינלאומי; עמותת המורים; עובדי חברת הביטוח מגדל; צוותי מכינות, מחנכים, מטפלים מקצועיים, מדריכי פנימיות נוער, תלמידי מכינות קדם צבאיות, תלמידי תיכונים, ישיבות ואולפנות, מדריכות באשכולות ועוד. בתוך כך ד"ר הררי מעניק שירותי תוכן, השתלמויות והרצאות למגוון מפיקים ואמרגנים ובהם: משרד החינוך; לב הארוע תיירות ונופש; בית המרצים; רעות הפקות תרבות; שבטבע; פסטיבל לא בשמיים, מכון תבור (מדרשה למנהיגות חברתית); התקשרות חוויה יהודית; זהות (קרן סטון); מרכז מורשת בגין; הרוח החיה – טלי אברהמי; חב"ד בקמפוס ועוד.

* לברור פרטים נוספים והזמנות נייד: 052-2633945; או באמצעות טופס צור קשר.

שיחה בבית כנסת קוראל ברומניה
שיחה בבית כנסת קוראל ברומניה

* נושאי ההרצאות הפופולריים:

*חשיבה יצירתית ומימוש פוטנציאל

התרומה הגדולה של היהדות לאנושות היא האמונה ביכולת של כל אדם לפרוץ גבולות ומחסומים בחייו ולייצר שינוי משמעותי בעולם. בעולמו הפרטי ובעולם הכללי.
על-פי תפיסה זו לכל אחד מאיתנו יש כישורים וכוחות ייחודיים. תפקיד חיינו הוא לפעול כדי לגלות ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלנו. כיצד מממשים פוטנציאל ופורצים גבולות?

על-פי תורת הסוד היהודי חשיבה יצירתית היא מרכיב עיקרי בהגשמת הפוטנציאל. במשך אלפי שנים יהודים היו חדשניים בכל מה שעשו. גם כיום ישראל נחשבת לאומת החדשנות. אחת הסיבות לכך היא אימוץ עקרונות היצירתיות המקופלים בעומק החשיבה היהודית. לכן כשכל העולם הלך בכיוון אחד הם הלכו בכיוון ההפוך ויישמו חשיבה שהפוכה להנחות היסוד של העולם.
חשיבה יצירתית לא נועדה רק לפתור בעיה קונקרטיות. מטרתה היא להפיח באדם חיים. לגרום לו לחיות יותר. לכן חשיבה יצירתית נדרשת לא רק בתחום העסקי והמדעי, אלא גם בתחומים לא פחות חשובים בחיינו. בזוגיות, בחינוך, באימוץ חיי בריאות, בהורות וביחסים החברתיים. כשאדם מתרגל את עצמו לחשוב יצירתית הוא יצליח לעשות זאת טוב יותר גם אם יגיע לשדה הקרב, גם אם יזמינו אותו לשולחן הדיונים בחברה עסקית וגם אם הוא ייקלע למשבר משפחתי.
ההרצאה עוסקת במימוש הפוטנציאל של השכל ובדרך לחיות את החיים במלואם. נבחן בה מהי חשיבה יצירתית על-פי תורת החסידות והקבלה, מדוע מומלץ לאמץ ולהחדיר חשיבה יצירתית לכל התחומים בחיינו, כיצד מעודדים ומפתחים חשיבה שכזו וכיצד, לצערנו, בקלות רבה מדי מכבים אותה.

* אומנות ההגבהה – הורות וחינוך

עד כמה האושר של ילדינו תלוי בנו? כיצד אפשר לעזור לילדים לממש את הפוטנציאל שלהם ולגלות את כוחותיהם הפנימיים?
שאלות מפתח אלה מלוות את רובנו. על פי תורת הנפש היהודית יש לנו, ההורים והמחנכים, תפקיד משמעותי בחינוך הרגשי של ילדינו, אך לשם כך עלינו לאמץ “שיח של הגבהה” שיאפשר להם לצלוח משברים ולנצח קרבות פנימיים, לחזק את האמון שלהם בעצמם ולגלות כוחות חבויים.

מהו אותו “שיח של הגבהה” ומהם עקרונותיו? כיצד יישומו עוזר לילדים להתגבר על מהמורות רגשיות, כעסים, פחדים, עצבות, חוסר הערכה עצמית ואטימות? ההרצאה מפגישה את הקהל עם שיטה שתפקידה לסייע להורים ומחנכים להגביה את המציאות הרגשית של ילדיהם כך שיֵדעו להתמודד עם רגשות לא־רצויים ולעורר רגשות מתוקנים ובריאים.

לתגובות על הרצאות בנושא אומנות ההגבהה (יש לגלול מטה)

(ניתן לקיים גם סדנה שמאפשרת להורים ומחנכים להעמיק ולהחדיר את עקרונות ההגבהה לחיי היומיום. לסדנת הורים -אומנות ההגבהה)

* לנצח כל רגע מחדש – בעל התניא ושיטתו

מסע הכרות עם בעל התניא ושיטתו, על-פיה האדם נידון למאבק פנימי מתמיד. המשימה שלו, משימת חייו, היא לנצח את המאבק ברגע הנוכחי. דומה שהגישה האופטימית הזאת כלפי נפש האדם והטענה שבכל רגע יכול האדם לנצח במאבקי הנפש שלו, הן אלו ששובים את לבם של רבים.

תורת הנפש על-פי התניא עונה על סדרת שאלות תיאורטיות ומעשיות, כגון: מהן חסימות רגשיות וכיצד הן משפיעות על חיינו; כיצד לעתים אנו פוגשים אנשים שלרגע אחד נדמים כמלאי ביטחון עצמי ורצון לתת ורגע לאחר מכן הם מכווצים ומכונסים בתוך עצמם; מה המקור להתפרצויות ולהתקפי חרדה; מהיכן נובעת תחושת חוסר המשמעות ועל איזה יסודות צומחת יהירות ואטימות.
בעקבות רב המכר – לנצח כל רגע מחדשלסדנה אונליין-לנצח כל רגע מחדש

* לחיות עם הזמן – חגים, מועדי ישראל וארועים מיוחדים
ראש חודש? אלול וחגי תשרי? מתקרבים לשבועות? י"ט כסלו? מתעניינים בפרשת השבוע? לזמן ביהדות משמעות מעמיקה. הכנה לקראת מועדים ואירועים ספציפיים מעשירה את אותם אירועים ומונעת מהם להיות סתמיים. ד"ר יחיאל הררי מעניק סדרת הרצאות ייחודיות המתאימות לחגים, מועדי השנה, ראשי חודשים ופרשת השבוע. כל ההרצאות מספקות הצצה לתוך עולמה הפנימי של המחשבה ותורת הנפש היהודית לצד ליקוט תובנות מעשיות ומעשירות מתוך המועדים הרלוונטיים.

שיח בפסטיבל לא בשמיים עם פרופ' חביבה פדיה

* הבעל שם טוב והבשורה שלו לחיים המודרניים

* אנטומיה של הנפש על פי תורת הקבלה והחסידות

* זוגיות ואהבה

מהם סודות הזוגיות הטובה? כיצד אפשר 'להתאהב' מחדש בבן הזוג? כיצד מתמודדים עם קשיים ומשברים בזוגיות? מה המקום של ה'אני' והצמיחה האישית בזוגיות? עד כמה צריך לעבוד ולהתאמץ על-מנת לשמר את המסגרת הזוגית?
ההרצאה מתבססת על הספר הפופולארי – 'על זוגיות והתאמה' ומעניקה למשתתפים כלים להעריך טוב יותר את החיים הזוגיים. זאת לצד סדרה של עצות פרקטיות למימוש עצמי בתוך המסגרת הזוגית ולכינון זוגיות מוצלחת.

* התמודדות עם שיגרה ושיחקה
בשגרה יש צד חיובי וצד שלילי. היא מעניקה לנו יציבות, ביטחון ויכולת להסיר מסכות. בה בעת השגרה מעוררת בנו תחושת חסך, קורבנות, חוסר מיצוי עצמי ופניות נפשית. שיטת בעל התניא רואה בשגרה מעין מסך, פרגוד, המסתיר לנו את היכולת לנצל את מלוא הפוטנציאל שלנו, ודוחקת אותנו לשקוע בעצמנו. התמודדות עם שגרה מחייבת מודעות ובעיקר שינוי זווית הראיה.
ההרצאה מנחה כיצד להתגבר על שיגרה בעבודה ובחיים האישיים ובתוך כך מעודדת להפיק מעצמנו יותר, כחלק מהענקת משמעות ותוכן לחיים.

* עסקים, עבודה, רוחניות והיחס אל טרדות הפרנסה
האם קיימת סתירה בין כמיהה להתפתחות רוחנית לבין רצון טבעי ברווחה חומרית? מדוע עול הפרנסה מכביד כל-כך? מהיכן נובעות טרדות הפרנסה? האם יש להן תפקיד או תכלית? כיצד לשחרר חסימות פסיכולוגיות בעבודה? האם ניתן להתמודד עם הלחץ הכלכלי? מה המשמעות של להיות עשיר ומהו ניסיון של עוני? אילו תכונות נדרשות כדי להתעשר? כיצד ניתן להגביר את סיכויי ההצלחה בעבודה ובעסקים?

ההרצאה בוחנת את טרדות הפרנסה והלחץ מעבודה מזווית ייחודית ומעניקה סדרה של עצות מעשיות להתמודד עם טרדות אלה ביעילות. ההרצאה מבוססת על יסודות מהספר – טרדות הפרנסה.

קורס למורי דרך בנושא היין במקורות
קורס למורי דרך בנושא היין במקורות

* פריצת גבולות

מה הכוונה בפריצת גבולות עצמית? כיצד היא מתבססת על תורת הנפש ביהדות? לאן פריצת גבולות יכולה להביא אותנו ולמה חשוב להחדיר את עקרונות פריצת הגבולות בחיי היומיום.

ההרצאה בעלת היבטים מעשיים ודוחפת לשינוי.

* סודו של הרבי

הרבי מלובביץ’, הפך את קומץ החסידים שנותרו לאחר השואה למעצמה חוצת גבולות ויבשות. עד היום דמותו מרתקת ומעוררת סקרנות לא רק בעיני חסידיו ואוהדיו. מה היה בו שקסם למאות–אלפים ברחבי העולם? מה סוד הכריזמה שלו?
ד"ר יחיאל הררי הוא מחבר הביוגרפיה סודו של הרבי, שראתה אור בהוצאת ידיעות ספרים, הייתה לרב מכר וזכתה באות ספר הזהב.
ההרצאה מזמינה את הקהל למסע שבמהלכו ננסה לפענח את סוד השפעתו של הרבי ונכיר יסודות מתורתו.

* שיחות העצמה לבני נוער, צעירים, מתגייסים וחיילים

מנהיגות, קבלה החלטות, לקבל את עצמנו, להתמודד עם קשיים, דחייה, רגשות לא רצויים, עצבות ומתחים. תורת הנפש מעניקה מרחב שלם של מסרים שנועדו לעזור לנו להתפתח כבר מגיל צעיר. השיחה גורמת לבני הנוער לחשוב, להתבונן בעצמם אחרת, לקבל פרספקטיבה לחיים ולהרחיב את זווית הראייה בה הם מקבלים את עצמם.

* חלומות ושינה
מהם חלומות ומהי שינה? האם יש משמעות לחלומות? האם החלומות כוללים מסר מעולמות עליונים או שהם רק שיקוף של תהליכים מודעים או מודחקים המתקיימים באדם בשעות ערותו? ההרצאה בוחנת מהם החלומות על-פי ספרות הקבלה והחסידות, כיצד ניתן להבינם, ומבררת את מקומם של החלומות באורח החיים השוטף.

ההרצאה מתבססת על החיבור "חלומות ומשמעותם".

היין במורשת ישראל
להבין את היחס אל היין ביהדות, זה להבין במידה רבה את היהדות על סודותיה הכמוסים ביותר. היחס הנשגב אל היין ושתייתו, לצד אזהרה ממנו, האיסור על הנאה מיין נסך (או סתם יינם. כאן לקריאה נוספת), גלגולי ההלכה סביב הנושא, כשרות היין, ולבסוף היין בספרות הקבלה והחסידות – כל אלה נשזרים בהרצאה מרתקת הכוללת בתוכה היבטים היסטוריים לצד תובנות מתורת הנפש, הכרת המבנה ההלכתי לצד טעמים פנימיים של ההלכה. אחרי ההרצאה כל כוס יין נושאת משמעות עמוקה יותר, וגם טעימה יותר.

***

הרצאות פתוחות לקהל הרחב מתעדכנות מעת לעת ברשימת התפוצה למנויים. 

להופעות בתקשורת

מלון מעלה החמישה

עם אביתר בנאי, עדן הראל ועוד מנשה, הרב מויאל ועוד

רוה"מ מקבל את העותק ה-30000 מסודו של הרבי. היה נרגש להזכר בפגישותיו עם הרבי וציין כי התמונה המופיעה בספר תלויה אצלו בחדר העבודה האישי. הבטיח לקרוא... בפגישה נכח גם הרב הראשי, הרב דוד לאו שסיפר שקיבל את הספר, קרא אותו מכריכה לכריכה ונהנה מאוד..

SAMSUNG

סמינר עם שולי רנד

קמפוס חיפה
מסע גדולי החסידות
שיחה במרכז מורשת בגין – השלוחה הצפונית

לפני הרצאה בקפריסין
הרצאה בבית המדרש של הבעל שם טוב

אחרי הרצאה עם יוכי ברנדס

ביום חמישי שעבר התקיימה הדלקת נרות מסורתית של עובדי וסופרי הוצאת ידיעות. לא התכוונתי, וממש לא מגיע לי לשבת ליד הרב סבתו. אבל איכשהו דובי איכנוולד, עורך ידיעות ספרים, סידר כך את הדברים. את החמימות והייחודיות של הרב סבתו אי אפשר שלא להרגיש. התמונה התפרסמה בעיתון ידיעות ביום שישי האחרון

?
IMG-20160703-WA0005

IMG-20160703-WA0004

66341_16_8608_167298478   לקט פרסומים:   936236_10201167983225401_783224822_n
   15776_10204935780937989_7059510396412452694_n

nf_6747_83856  Seforim VeSofrim hanuka

 nf_9309_234328   פסטיבל העיירה היהודית

הזמנה להרצאה בפני הקהילה היהודית דוברת עברית בטורנטו
הזמנה להרצאה בפני הקהילה היהודית דוברת עברית בטורנטו
הרצאה בפני הקהילה היהודית בהונג קונג
הרצאה בפני הקהילה היהודית בהונג קונג
הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שנגרילה
הרצאה בפני הקהילה היהודית בבנגקוק, מלון שנגרילה

12421651_1548532688806168_1129719293_n

94199_75_11194_3133927080


פסטיבל לא בשמיים, תשע"ח, 2018

8 Comments

 1. יחיאל, אמרתי לך בטלפון ואני מרשה לעצמי לכתוב זאת שוב, הייתי בהרצאה שלך בת"א והיה פשוט מקסים. כל כך אמיתי ונוגע בחיים, ברמה גבוהה ויחד עם זאת מובנת. תודה ענקית!

 2. לכבוד ידידנו היקר,
  שלום וברכה,
  יישר כח גדול על בואך להרצות בערב הראשון שערכנו לתושבי השכונות רמת-פולג ועיר-ימים לקראת ל"ג בעומר.
  דבריך המרתקים עשו רושם עז על המשתתפים והביאו להצלחת הערב.
  ברכותינו למילוי כל משאלות לבך לטובה, ובראשם משאלתנו העיקרית להתגלות משיח צדקנו, בגאולה האמיתית והשלמה.
  בברכה ובכבוד רב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
דילוג לתוכן