מומלץ

לחיות את החיים במלואם

לממש את הפוטנציאל, לחשוב יצירתית, לפרוץ גבולות, לנצח רגשות לא רצויים, להגביה את הילדים, לעורר את האהבה, לאמץ תודעת בריאות, להכיר את הנפש לעומק.

שיטת התבוננות צוללת אל מעמקי תורת הנפש היהודית ודולה ממנה תובנות, עצות, טכניקות ישומיות ומסלולי עבודה פנימיים המתפרשים על כל המרחבים בחיינו ובהם בריאות הנפש והגוף, זוגיות, הורות וחינוך, אימוץ דרכי חשיבה יצירתיים בחיים בכלל ובעולם התעסוקתי בפרט ועוד ועוד.

מטרת התבוננות היא לקדם את הידע העולה מתוך ספרות החסידות הקבלה, כך שישמש כלי יעיל ורלוונטי לצמיחה והתפתחות בחיים המודרניים. כלי שנועד לעורר אותנו לחיות את החיים במלואם.

ד”ר יחיאל הררי חיבר תשעה ספרים בתחום תורת הנפש היהודית שנמכרו בעשרות אלפי עותקים. בשנים האחרונות הוא לימד בעשרות רבות של ערים בארץ ובעולם, הרצה בפני מגוון רחב של קהלים וארגונים, העביר סדנאות והשתלמויות באינספור כנסים ומתראיין תדיר באמצעי התקשורת השונים. לקריאה נוספת על אודות ד”ר הררי.

כדי להצליח ולקדם שינוי, אנו מציעים כמה מסלולים:

  • לימודי התבוננות – לימוד קבוע ומשנה חיים בתורת הנפש היהודית עם ד”ר יחיאל הררי (זום, שלישי 21:30). הלימוד כולל תרגילים, מקורות וסיכומים. כל הפרטים בלינק.
  • פסיכולוגיה בפרשה – היכן אתם שואבים כוחות? כיצד אתם חשים את הדופק של הזמן ולא נותנים לו לברוח? הלימוד מתבסס בעיקר על רעיונות אדמו”ר הזקן. לצדו מובאים מגוון של מדרשים, כתבים וזוויות ראייה ייחודיות של גדולי ישראל בכל הדורות.
  • בלוג הכולל רשימות, סרטונים קצרים שיעורים ועוד. 
  • סדנאות אונליין סדנאות משנות חיים בתחומי: חשיבה יצירתית, הורות, זוגיות, מימוש פוטנציאל, התמודדות עם סטרס, עצבות, פחדים וכעסים, תחושת בדידות ועוד (עכשיו כניסה חופשית לכל התכנים במנוי אחד).
  • ספרים (וספרים קוליים) הפוך (חשיבה יצירתית ומימוש פוטנציאל); אומנות ההגבהה (המדריך להורות וחינוך על-פי חכמת היהדות); לנצח כל רגע מחדש (שיחת נפש עם בעל התניא); סודו של הרבי; להכיר את הבורא (ביאור לשער היחוד והאמונה); על זוגיות והתאמה; טרדות הפרנסה; יום הולדת; חלומות ומשמעותם
  • חווייתי מסעות, השתלמויות, שבתונים, סמינרים, חגים.
  • הרצאות רכזי תרבות בארגון, מלכ”ר או מוסד חינוכי? נשמח להגיע אליכם עם הרצאות / סדנאות / השתלמויות מיוחדות

***

פורסם אחרון:

כיצד להתחבר לעצמי? | פסיכולוגיה בפרשה | פרשת ראה

אני לא מספיק טוב, לא מספיק שמח או מעניין או יפה או חכם. החלופה למחשבות הללו היא חיבור לעצמי, לנקודה הפנימית. על-פי בעל התניא הפסוק "ראה אנוכי נותן לפניכם היום ברכה וקללה" מקפל בתוכו לא רק את חשיבות הבחירה, אלא גם את הדרך להתחבר לעצמי, לחלק הבורא השלם שבי, תוך הסרת חסמים חיצוניים המפריעים לי בכך.

להמשך קריאה

מחשבות קרות ואטימות רגשית

מחשבה קרה היא לא מצב שבו המחשבה נעה ללא הכוונה ושליטה של השכל וכתוצאה מכך מתעוררים רגשות ומוזמנים פחדים וחששות בצורה בלתי נשלטת. במחשבה קרה האדם החושב מבין שדבר מסוים שהתרחש או שאודותיו התבשר הוא טוב, אבל למרות הבנתו, אותה מחשבה אינה מעוררת בו התרגשות, התפעלות, התלהבות.

להמשך קריאה

כיצד צריכים להראות היחסים הזוגיים? ועם הבורא? | פסיכולוגיה בפרשה | עקב

כמו ריקוד הם היחסים. היא צריכה מקום, להתפתח להשפיע, לגלות את הפוטנציאל ואז עליך להיות קשוב, לסגת קצת לאחור. היא לא צריכה שתשתלט אלא שתפנה מקום. תאפשר לה לגדול ולהתבטא. וכשאתה מרגיש צורך להשפיע, לתת, להיות. היא מאפשרת לך. אֶרֶץ הָרִים וּבְקָעֹת", זה לא (רק) תיאור מעלותיה של הארץ המופיע בפרשת עקב. אלא תיאור האופן שבו מערכת יחסים זוגית צריכה להראות.

להמשך קריאה

איזון המחשבות | לימודי התבוננות 17

מיקוד והגדרת תנועת המחשבות הם תנאי לעבודה פנימית. כיצד מתמקדים ומונעים תנועה לא רצויה של המחשבות? בלימוד נסקור סוגי מחשבה שונים והשפעתם עלינו, ובהם: הרהור, מחשבה זרה, מחשבה טורדנית, מחשבה קרה ועוד.

להמשך קריאה

גלות כהעדר התחדשות | שלושת השבועות ושבת חזון | פסיכולוגיה בפרשה

איך יוצאים מחורבן, גלות, חזיון קשה לגאולה? כיצד עודד האדמו"ר מפיאסצנה את חסידיו בשבת פרשת חזון תש"ב, יולי 1942, בגטו ורשה? מה הקשר בין העדר התחדשות בנפש לגלות, ומדוע התחדשות היא סוד הגאולה על-פי אדמו"ר הזקן?פסיכולוגיה בפרשה - שיעור ראשון. על שלושת השבועות והפטרת חזון.

להמשך קריאה

חדש! פסיכולוגיה בפרשה – על-פי אדמו”ר הזקן | ראשון 20:00, זום

מהיכן אתם לוקחים כוחות? כיצד אתם מתמלאים לקראת המשימות השבועיות? איך אתם חשים את הדופק של הזמן ולא נותנים לו לברוח? כיצד אתם מונעים מהשגרה לכרסם ומהעייפות להתפשט? מוזמנים להצטרף!

להמשך קריאה

מהי תפילת עשיר

עשיר הוא לא רק מי שיש לו די צרכיו בהרחבה. עשיר אמיתי, שבעצם שלו הוא עשיר, הוא מי שאינו תלוי במה שהוא מקבל.

להמשך קריאה

אני מאמין באהבה

בלי אהבה אתה חשוב כמת. חסר חיים. הסאבטקסט של הלימוד היה שאסור להתייאש. לעולם. גם לא אחרי שלושים שנה של קרירות. תמיד צריך לחפש אחר האהבה והיא ממש לא שייכת (רק) לצעירים. מתוך לעורר את האהבה (11)

להמשך קריאה